Hi!
Lenne ez a jó állapotú gép. 
A vízterében van egy lyuk.
 Ragasztott már meg ilyet Valaki?
 
"FONTOS! Olyan fórum téma nevet válassz, ami beszédes, minél pontosabban illeszkedik arra, amivel kapcsolatban írsz. Egy lehetséges jó elnevezés
pl: ORION LCD PT26S chassis 17MB12-2, a tápja nem indul
Az nem elég, hogy pl: "LG LCD-TV" vagy "HP laptop" és hasonlóak. Illetve érdektelen, nem releváns információt se tartalmazzon a cím!
A helytelenül elnevezett topik felfüggesztésre, majd 48 óra után törlésre kerül! Felfüggesztett állapotban nem tudnak mások addig hozzászólni, amíg ki nem javítod a címet.
A hibás cím utólagos javítása (48 órán belül) a "Szerkesztés" fülre kattintva végezhető el."
Tisztelt Fórumtársak,
használtan, ajándékként jutottunk a tárgyi géphez. A következőkben kérnék segítséget:
1. programkapcsoló hiba ( Elbi 1665 ?)
Több kérdésben is olvastam már, hogy a kapcsoló körbe jár. Nálunk is ez a helyzet, van amikor már az elején, na ekkor legfeljebb reménykedni lehet ( szerintem nem is minden programot tudnánk elindítani). Van amikor csak a program közben. Ekkor van esély, hogy rendesen megcsinálja a programot és csak közben kalandozik el a kapcsoló. Pl. mosás után öblítésre kellene ugrania, de tovább megy, mostanában pl. "üres" területen áll meg, máskor megy egy kört, aztán megállapodik valahol, stb. Gondolom, ha azonosította kezdetben a programot - szinte nyert ügyünk van - , akkor egy következő fázis kijelzéséhez ugyanúgy várja a megfelelő bemeneti kombinációt, hogy odaért a kapcsoló, ahová kell és akkor áll meg. Ahogy a rajzokon láttam 5 kapcsoló van benne, vagyis 32 állapotot tudna megkülönböztetni. Valószínűleg kontakt hibásak lehetnek az érintkezők... (A program végén jellemzően nem "találja" a fekete pöttyöt. Olvastam a válaszok között, hogy ha csak forog a kapcsoló, akkor van hibakód is. Érdekes módon nem hamar, hanem a sokadik kör után szivattyú indítás fanfárjának kíséretében kezd villogni a LED. Ma kivártam, nem kapcsoltam ki egyből, nehogy rányissa a vizet a centrifugázott ruhára. A sarokszelepet persze elzártam. Eredmény: 6 villanás, Selector hiba)
Az lenne a kérdésem, hogy van-e esély a kapcsoló javítására, szét lehet-e szedni egyáltalán, tisztítani az érintkezőket vagy csak a csere segít. Soknak tűnik a 10e Ft, az ajándék géphez képest.
2. A gép leveri a FI-relét.
Korábban mindjárt az elején. Kikötöttem az ajtó zárat, ő volt a bűnös . Jól látom, hogy a kiszereléséhez tényleg szét kell szednem az egész gépet ( így is leakasztottam az egyik rugót). Mert az első burkolaton van és az egyben a gép váza is. Nincsenek "oszlopok", mint hátul...
Azt hittem ez a tüneti kezelés elég, de nagyobb mosási - még nem centrifuga - fordulaton ismét leveri. Itt mi lehet a gond ?
 
Köszönettel: Zsolt
"FONTOS! Olyan fórum téma nevet válassz, ami beszédes, minél pontosabban illeszkedik arra, amivel kapcsolatban írsz. Egy lehetséges jó elnevezés
pl: ORION LCD PT26S chassis 17MB12-2, a tápja nem indul
Az nem elég, hogy pl: "LG LCD-TV" vagy "HP laptop" és hasonlóak. Illetve érdektelen, nem releváns információt se tartalmazzon a cím!
A helytelenül elnevezett topik felfüggesztésre, majd 48 óra után törlésre kerül! Felfüggesztett állapotban nem tudnak mások addig hozzászólni, amíg ki nem javítod a címet.
A hibás cím utólagos javítása (48 órán belül) a "Szerkesztés" fülre kattintva végezhető el."
Üdv
Barátomnak van egy Indesit D3000W mosogatógépe. Nézve itt a rajzokat ilyen nem is létezne kéne még valami betű de ezen csak ennyi van.
Hibája tölti befelé a vizet de amikor épp eléri a fűtőszálat a nyomáskapcsoló kikapcsolja a mágnesszelepet. Még kéne bele 1cm víz. Fűteni is kezdene termosztát szerencsére kiold. Szilikon cső ami a nyomáskapcsolóra megy tiszta és átfújható. Befolyó víz szűrő tisztítva. Néztem alkatrész boltokat nem is kapni szinte semmit hozzá. Segítségeteket kérném, hogyan tovább. Hogyan lehetne eldönteni egyértelműen a hiba okát. Szerintem a nyomáskapcsoló előregedhetet.
Köszi Laci
A típusszámot a címbe beírni, bocsánatos bűn!
Kalex
Sziasztok!
A címben említett Arcadia paneles csodánál elfogyott a lendület...
A programok lemennek rendesen, viszont csavarás helyett csak rendezget. Csavarásra téve rendezés nélkül egyből nekiáll kb 200 fordulaton zötíögni, amit a végtelenségig csinál.
A motorja zajos volt, meg eléggé szénporos volt, meg körtüzet is generált.... csere lett, nem is foglalkoztam vele
Sajnos új ( kipróbált ) motorral is ugyanezt produkálja.
Kivettem a panelt, a tacho áramkört átmértem, jó minden, kicsit ráforrasztottam a csatlakozókra, a tacho kettős diódájára is ráforrasztottam, visszatettem, működik. Próbamosás, ok.
Vissza a klienshez, próbam megy, jön a zsé, szerelő megy.
Másnap telefon, ugyanaz a probléma.
Panel kivesz, meleglevegő állomással újrafújom, vissza, megy.
Ma megint telefon, nem megy.....
Lassan a hajamat fogom tépni... pedig nagyítóval néztem végig, még a proci öcsipaneljét is újraforrasztottam....
Lehet hogy máshol van a gond és csak én nem látom???
Megoldódott a gond, a szintérzékelő csatija volt kh-s, a benne levő lemezke el volt hajolva...... Én még mosógéppel igy nem sz0ptam... látszik sokat kell még tanuljak...