Köszön!
A fent nevezet mosógép motor csapágyas lett, a csapágyazás után mielőtt még hozzá nem ért a szénkefe kommutátorhoz halkan járt kézi forgatás közben.De mikor hozzá ért a kommutátor részéhez a szénkefe és vissza lett téve a mosógépbe,centrifugálás közben erősen hangos füttyülő hangot adót ki a motor.Én arra gondolok,hogy a kommutátor nem körkörösen forog a tengelye körül és mivel,hogy üt így a szénkefetartóban a rúgó nyomja a szénkefét a kommutátorhoz ez által be remeg a szénkefe a rúgóval együtt és talán ezért sípol vagy füttyül centrifugálás közbe.Szeretném ha meg erősítenétek ebben a témában vagy talán rossza a meg közelítésem a témával kapcsolatba és más okozta ezt a jelenséget.
Elköszön!
"FONTOS! Olyan fórum téma nevet válassz, ami beszédes, minél pontosabban illeszkedik arra, amivel kapcsolatban írsz. Egy lehetséges jó elnevezés
pl: ORION LCD PT26S chassis 17MB12-2, a tápja nem indul
Az nem elég, hogy pl: "LG LCD-TV" vagy "HP laptop" és hasonlóak. Illetve érdektelen, nem releváns információt se tartalmazzon a cím!
A helytelenül elnevezett topik felfüggesztésre, majd 48 óra után törlésre kerül! Felfüggesztett állapotban nem tudnak mások addig hozzászólni, amíg ki nem javítod a címet.
A hibás cím utólagos javítása (48 órán belül) a "Szerkesztés" fülre kattintva végezhető el."
A köszönésre vonatkozó kérést kéretik komolyan venni!
Üdvözlet! A mosógép elcsípett tápkábellel került hozzám. Kábel cseréje után az ajtó egyből bezár ahogy a dugvilla bedugásra kerül. Program kiválasztása megy indítás után a funkció led az adott programnak megfelelően világít. Perifériák rendben(ajtózár, motor, fűtőbetét, szintkapcsoló)
Panel kiszerelése megtörtént, égést nem találtam. Valaki találkozott már ilyen hibával? Segítségeket előre is köszönöm.
Kedves Szakik!
Van egy Indesit WIXE167 mosógépem,ami elmondás szerint hideg garázsból meleg helyre lett beszállítva és azonnal bekapcsolva.Ebből kifolyólag feltehetőleg a páralecsapódás miatt zárlat keletkezett és beazonosíthatatlanul "elszállt" egy alkatrész a zöld színű varisztor mellett(talán triak?).Ebben a beazonosításban kérem a segítségeteket!
Előre is köszönöm!
Üdv: Tivi