Sziasztok!
A kérdéses Indesit-WIDL106 panelnak szétégett J 10 csatlakozója.Egy másik,EVO II panelt szeretnék ,átalakítani WIDL106 panelnak!Úgy gondolom,hogy a kiindulási panelból hiányzó:K6;K4;I2;SMD_R;Q14;RV5;Q13;RV8;+memória foglalat;(A memória tartalom megírása DIP-8-ba)(SMD memória kiforraszt.)alkatrészek pótlása megoldja a problémámat.Jól gondolom?Nincs valamilyen kizáró ok ami miatt nem lehet kivitelezni?Gondolok itt pl:a uP-ben lakó programocskára.Előre is köszönöm segítségeteket és véleményeteket.Köszönöm.Üdv Jano
U.I. A uP-k felirata teljesen megegyezik.Csatlakozók megegyeznek.A bontott alkatrészeket ellenőriztem,megmértem,beforrasztás elött.I-AC és Ut-1-DC;Ut-2-DC rendben."Szárazon" átment a próbán.(WITE107 memória az IC foglalatba és relé meghúz.)Következő lépés:próba mosógépben.Kíváncsi vagyok,hogy működik-e?Üdv Jano
Udv . Mindenkinek . EVO1 panel és három program csoport ami után van egy stop/reset . Az első 1,2,3, programokon elindul a mosás és az öblítés előtt első leürítés után centrifugál és mikor kellene lépni új víz felvételre el kezd kőrbe forogni a prk hiba kod nélkül , vagyis a piros folyamatosan világít és ilyenkor ha kikapcsolom restelem és újra indítom , csak forog a kapcsoló és egy 10 perc pihenés után újra el lehet indítani . A második csoport 4,5,6, programoknál el sem indul csak villog az ajtót sem zárja le . A harmadik csoport 7,8 indul , de csak egy centrifugát csinál azt a kapcsoló elballag a stopra . Bocs a hószú írásnak ,de már egész delelőt ezzel a vacakkal szórakozok . Ajtózár kivéve mérve jo , lezár, feszt kapcsol , motor próbára cserélve , fűtő szivárgás mérve jó , valami ötlet ?
Sziasztok!
Ki tudná megmondani, hogy indesit witp102 típ. mosógéphez vezérpanelt hol lehet beszerezni, illetve ki javít.
Üdv.Ckó
Szép estét kívánok Mindenkinek!
A címben említett (IWSC51051) mosógéppel"küzdök". Szinte mondhatni, teljes dugulás és hibás szénkefék okozta, motor nem mozdul szindróma miatt. Jelenleg ott tart a dolog, hogy szénkefe csere és teljes tisztítás után a gép majdhogy nem "tökéletesen" üzemel, de egyenlőre azt gondolom, hogy mégsem. A tesztprogramot is lefuttattam, és nem jelzett hibát.
Bármelyik programot elindítva, kb 6 sec vizet vesz után jön 120sec szivattyúzás (Mindeközben a led kijelzőn normál üzemi kijelzés, tehát semmi hibaüzenet) Ezt bármelyik programon próbálva elvégzi, és utána újra vizet vesz, és indul a mosási fázis, és a teljes program végig is megy. Nem tudom, hogy van-e tapasztalatok, vagy valaki találkozott-e már hasonló jelenséggel, és lehet, hogy csak a tudatlanságom, de talán ez így nem rendes működés.
Köszönettel minden visszajelzésért.
Opeles