Tisztelt Kollégák.
A címben szereplő öt perchez órát lehet igazítani a hálózati dugó csatlakoztatástól számítva. Mindegy mennyi idő telik el a hálózattól leválasztva vagy éppen állít-e valamit az ember a kezelő szerveken amikor csatlakoztatva van, csak ezután történik ami a képen is látható. Ledek villognak ill. folyamatosan fénylenek de semmi más.
Ami eddig történt a perifériák ell. kipróbálása. A vezérlőpanel átkondizása ell.
Melléklet a vezérlőről és az időzített karácsonyi ledfüzérről.
Köszönöm előre is a segítségeteket.
Szóval a két középső villog. Mi lehet? Eredetileg jobb kettőt írtam, javítottam, elnézést de félreinformáltak.
Sziasztok!
Indesit IWE81683 automata mosógép motort nem indít. Van egy pár Indesit ill. Ariston inverteres mosógépem ami panel hibás. Próbálkoztam javítani, de kevés vagyok hozzá, vagy csak nem tudom a "trükkjét". Mindegyiknél az a hiba hogy ajtót lezár, szivattyú indul, de motor nem forog. A panelen az három lábú inverter "IC-k" (remélem nem mondtam hülyeséget) közül egy teljesen más értéket mutat. Mivel rongálás nélkül nem tudom a hűtőbordát leszedni, így egy másik panelt feláldozva 1db IC-t áttettem erre a panelra, természetesen a rossz lábait levágtam. Elnézést a kókányért, de már a sokadik amivel próbálkozok, és szinte biztos voltam benne hogy ez sem fog megjavulni, ezért sok időt nem akartam ráfordítani. Természetesen ez sem javult meg. SMD alkatrészeket körülötte mérve jónak tűnnek. Van valami "hard reset" amivel a hibát törölni lehet, vagy valóban ilyen esetben menthetetlenül elszáll más is a panelon?
Kösz előre is a segítséget.
Üdv.: G.
Jó éjt Mindenkinek! Nem villognak, hanem folyamatos fény mellett másodpercenként egy nagyon rövid időre elhalványulnak. Mondjuk tíz időegység a teljes fény, egy pedig a félfény. Kacsintgat. Reset-re nem reagál, hosszabb áramtalanítás után semmi, majd valamely gomb megnyomására elkezd pislogni a dög. Van két hasonló panelom. Mennyire csereszabatosak ezek? Például mit szólna egy szintén négy ledes Ariston LI420-hoz? Mondjuk azt tudom, ha egy Orion-Westel tv-be beleteszek egy kinézetre ugyanolyan alaplapot, de nem ugyanaz a kijelző típusát jelző matrica, nos abból könnyen lehet füst.