Jó éjt Mindenkinek! Állítólag egy pukkanás után produkálja ezt. Látott már valaki ilyet, netán van itt a tanyán ezekhez a gépekhez hibakódtáblázat?
Megfejtés. Ajtózár átütött. Csere. Panelon triak, varisztor, zárlatos dióda és két smd ellenállat csere. És már müxik is.
Szervusztok! Már tudom, hogy ez a hiba a víz beeresztő szelep baját jelzi. A hiba a vezérlésben van, amikor bedugom a gépet a hálózatba, a szelep azonnal bekapcsol. Elsőre abban kéne segítség, hogyan kell a vezérlő panelt kiszerelni, hogy megvizsgáljam. Azután esetleg egy kapcsolási rajz se lenne rossz.
Sziasztok!
Nevezett mosógéppel gyűlt meg a bajom.
A gépet feszültség alá helyezve az ajtó lezár, kis piros lakat világít.
A programokat rendben lefuttatja, majd jelzi hogy vége "End", de az ajtót csak akkor lehet kinyitni ha kihúzom a konnektorból.
Az ajtó reteszt szétszedtem, mint az új égésnek, koromnak nyoma sincs. Kicseréltem de ugyan az a helyzet.
A panelon egy vele kapcsolatban lévő triakot és egy relét is cseréltem de hiába.
Valaki esetleg találkozott már ilyen hibával?
A válaszokat köszönöm!
Üdv.
Sziasztok!
Ennek a mosógépnek az a baja, hogy nem moss ( nem forgatja lassan a dobot ) de centrifuga módban meg működik. Még nem voltam kint a helyszínen, csak elmondás alapján tudom amit tudok, de szivattyúzni is tud. Mi lehet a gond? programkapcsoló, és ha az hol lehet beszerezni? Köszi a segítséget előre is!