Sziasztok!
Van egy IWC7125-ös Indesit mosógépem. A gép még garanciális, és új kora óta megvan az a jelenség, hogy mikor felpörög centrifugáláshoz, éles sípoló hangot ad, olyan hangerővel, hogy nem lehet beszélgetni mellette. Egy bizonyos fordulatszám fölött lecsendesedik. Más hasonló gépeknél is megvan ez a jelenség, vagy hívjak szervízt hozz?

Várom tapasztalataitokat!
Üdv: Jácint
Hiba a címben. A gazdi szerint vagy két órán át csak centrizett és szivattyúzott. Én most nyomtam neki (nem a gazdinak hanem a gépnek) egy "reset", próba és müxik. ?????
Tisztelt fórumtagok.
A gép előélete elmondás szerint: kétszer mostak vele majd harmadszor a másik szobában egy porszívómotor leégett, kismegszakítót lenyomta, innentől kezdve a gép nem működik. Eltelt négy év, majd hozzám került. Szinte valóban új, sajnálnám ha nem lehetne megjavítani költséghatékonyan.
Amit tudtam kimértem, főként a perifériákat és a vezérlő panel egyes részeit ezek jónak mutatkoznak.
A jelenség : a hálózati visszajelző sem világít, viszont a feszültség mindenhová eljut beleértve a vezérlőn levő áramköri részeket is (a panelon levő hálózati trafó után 25V 12V 5V).
A segítséget abban kérném hogyan lehetne behatárolni pontosabban a hiba forrását ill. lehet hogy valami elkerülte a figyelmemet amit tapasztaltabb szem észre vesz.
Köszönöm előre is.
Egy kép a vezérlőről a pontosabb behatároláshoz.
Köszönök szépen minden segítséget, a gép kalkuláció után alkatrészenként kiárusításra kerül.
Sziasztok!
Az INDESIT WIN82 mosógép ARCADIA panelje hozzám került javításra.A kezelőlapot csatlakoztatva a kábellel,a lakat (piros) LED villog.A funkció gombokkal a(zöld) LED-ek vagy bekapcsolhatók vagy gyorsan villognak.Az áramfelvétele a panelnek a 230v-50Hz-ről,I:50mA.A tápfeszek,DC, Ut1:5V és Ut2:12V.Az ajtóretesz csatlakozó, J004,2.-3. pontját rövidre zárva,(mintha az ajtóretesz bekapcsolt volna) rángatja a LED villogás ütemében a 230V-50Hz-t.Leválasztó trafóról mérem.Hűtőbordát kivettem.Hogy a takarásában lévő alkatrészekhez is hozzá férjek.Találtam egy olyan kölyökbolhányi alkatrészt,ami rövidzár.Ez a C007 ELKO SMD tranyó felöli oldalánál van.Két egymással párhuzamosan elhelyezett ellenállás(?)(Csak elhelyezés,nem elektromosan.)Az ELKO felöl:0 R.Mellette 4,68K.Az SMD tranyo lábánál:10k.Fotót próbálok föltenni!Lehet,hogy ennek az ellenállásnak a zárlata okozza a hibát?Megmondaná valaki,hogy mekkora ellenállásúnak kell lenni ennek az alkatrésznek?Nagyon szépen köszönöm,előre is,a válaszaitokat.Mégegyszer köszönöm.Üdv Jano