Sziasztok!
Van nálam egy Indesit IWB6143 mosógép, de általánosságban kérdezem, nem csak erre a típusra hanem ami ilyen megoldással kialakított. Szénkefe elkopott. Cserélném, de nem tudom mi a jó megoldás. Eddig úgy csináltam hogy a réz színű szénkefe házból kicsíptem a régi sodrott réz kábelt és odaforrasztottam az új szénkeféét. Szerintetek jó így, vagy más megoldás van erre? Persze úgy értem ha nem egyben akarom házzal cserélni. :) Eredetileg ponthegesztéssel van odarögzítve, de azt nem tudom kivitelezni. 
Köszönöm előre is a tippeket.
Köszönöm szépen mindenkinek a hasznos tanácsokat. A sok hozzászólásnak köszönhetően elég ismeretet kaptam a témában. Mégegyszer köszönöm.
Sziasztok tanyalakók,kollégák!A fenti mosógép története,hogy a szivattyúban landolt egy kis csavarhúzó,és nem centizett,nem engedte le a szennyvizet.Miután a hiba oka meg lett állapítva ilyen jelenséget produkál,hogy a programot nem törli,a bemenő vízszelep nyitva tart.Előzőekben jó anyám próbálta újraindítani,és másodjára az automatát is leverte.Most nem veri az automatát le,de nem törölhető a programja.Vezérlő elektronika meghalt?A másik kérdésem érdemes vele vesződni?Üdvözlettel Sakee.
"FONTOS! Olyan fórum téma nevet válassz, ami beszédes, minél pontosabban illeszkedik arra, amivel kapcsolatban írsz. Egy lehetséges jó elnevezés
pl: ORION LCD PT26S chassis 17MB12-2, a tápja nem indul
Az nem elég, hogy pl: "LG LCD-TV" vagy "HP laptop" és hasonlóak. Illetve érdektelen, nem releváns információt se tartalmazzon a cím!
A helytelenül elnevezett topik felfüggesztésre, majd 48 óra után törlésre kerül! Felfüggesztett állapotban nem tudnak mások addig hozzászólni, amíg ki nem javítod a címet.
A hibás cím utólagos javítása (48 órán belül) a "Szerkesztés" fülre kattintva végezhető el."
Tisztelt Fórumtársak,
használtan, ajándékként jutottunk a tárgyi géphez. A következőkben kérnék segítséget:
1. programkapcsoló hiba ( Elbi 1665 ?)
Több kérdésben is olvastam már, hogy a kapcsoló körbe jár. Nálunk is ez a helyzet, van amikor már az elején, na ekkor legfeljebb reménykedni lehet ( szerintem nem is minden programot tudnánk elindítani). Van amikor csak a program közben. Ekkor van esély, hogy rendesen megcsinálja a programot és csak közben kalandozik el a kapcsoló. Pl. mosás után öblítésre kellene ugrania, de tovább megy, mostanában pl. "üres" területen áll meg, máskor megy egy kört, aztán megállapodik valahol, stb. Gondolom, ha azonosította kezdetben a programot - szinte nyert ügyünk van - , akkor egy következő fázis kijelzéséhez ugyanúgy várja a megfelelő bemeneti kombinációt, hogy odaért a kapcsoló, ahová kell és akkor áll meg. Ahogy a rajzokon láttam 5 kapcsoló van benne, vagyis 32 állapotot tudna megkülönböztetni. Valószínűleg kontakt hibásak lehetnek az érintkezők... (A program végén jellemzően nem "találja" a fekete pöttyöt. Olvastam a válaszok között, hogy ha csak forog a kapcsoló, akkor van hibakód is. Érdekes módon nem hamar, hanem a sokadik kör után szivattyú indítás fanfárjának kíséretében kezd villogni a LED. Ma kivártam, nem kapcsoltam ki egyből, nehogy rányissa a vizet a centrifugázott ruhára. A sarokszelepet persze elzártam. Eredmény: 6 villanás, Selector hiba)
Az lenne a kérdésem, hogy van-e esély a kapcsoló javítására, szét lehet-e szedni egyáltalán, tisztítani az érintkezőket vagy csak a csere segít. Soknak tűnik a 10e Ft, az ajándék géphez képest.
2. A gép leveri a FI-relét.
Korábban mindjárt az elején. Kikötöttem az ajtó zárat, ő volt a bűnös . Jól látom, hogy a kiszereléséhez tényleg szét kell szednem az egész gépet ( így is leakasztottam az egyik rugót). Mert az első burkolaton van és az egyben a gép váza is. Nincsenek "oszlopok", mint hátul...
Azt hittem ez a tüneti kezelés elég, de nagyobb mosási - még nem centrifuga - fordulaton ismét leveri. Itt mi lehet a gond ?
 
Köszönettel: Zsolt
"FONTOS! Olyan fórum téma nevet válassz, ami beszédes, minél pontosabban illeszkedik arra, amivel kapcsolatban írsz. Egy lehetséges jó elnevezés
pl: ORION LCD PT26S chassis 17MB12-2, a tápja nem indul
Az nem elég, hogy pl: "LG LCD-TV" vagy "HP laptop" és hasonlóak. Illetve érdektelen, nem releváns információt se tartalmazzon a cím!
A helytelenül elnevezett topik felfüggesztésre, majd 48 óra után törlésre kerül! Felfüggesztett állapotban nem tudnak mások addig hozzászólni, amíg ki nem javítod a címet.
A hibás cím utólagos javítása (48 órán belül) a "Szerkesztés" fülre kattintva végezhető el."
Sziasztok!
Indesit IWE81683 automata mosógép motort nem indít. Van egy pár Indesit ill. Ariston inverteres mosógépem ami panel hibás. Próbálkoztam javítani, de kevés vagyok hozzá, vagy csak nem tudom a "trükkjét". Mindegyiknél az a hiba hogy ajtót lezár, szivattyú indul, de motor nem forog. A panelen az három lábú inverter "IC-k" (remélem nem mondtam hülyeséget) közül egy teljesen más értéket mutat. Mivel rongálás nélkül nem tudom a hűtőbordát leszedni, így egy másik panelt feláldozva 1db IC-t áttettem erre a panelra, természetesen a rossz lábait levágtam. Elnézést a kókányért, de már a sokadik amivel próbálkozok, és szinte biztos voltam benne hogy ez sem fog megjavulni, ezért sok időt nem akartam ráfordítani. Természetesen ez sem javult meg. SMD alkatrészeket körülötte mérve jónak tűnnek. Van valami "hard reset" amivel a hibát törölni lehet, vagy valóban ilyen esetben menthetetlenül elszáll más is a panelon? 
Kösz előre is a segítséget.
Üdv.: G.