Sziasztok!
Rokonom hozott egy Indesit indukciós beépíthető főzőlapot mely elmondása szerint veri az automatát. Belenézve egyből feltűnt, hogy egy S20K300-as varisztor elfüstölt a betáp résznél Más látványos hibát nem láttam, varisztort kicseréltem, most már nem veri le az automatát, de a jobb oldali két lapra először F01 hibát majd később F07 hibát adott. A bal oldala működik rendesen.
Két fázisra lehet kötni a főzőlapot, 5 vezeték jön ki belőle, zöld/sárga, fekete, barna, szürke, kék. Én gyanítom, hogy beszereléskor elkötötték, zárlatot okoztak. A varisztor tette ugyan a dolgát, de valószínű a zárlat vitt mást is az örök vadászmezőkre.
Kérdésem, hogy tudja-e valaki mit jelentenek ezek a hibakódok. Leírás nem valami bőbeszédű, áramtalanítsam az eszközt, dugjam vissza és ha nem járt sikerrel a művelet, akkor hívjam a szervizt.
Előre is köszi!
Üdv.: nils
Sziasztok
Hogy szoktátok javítani ezeket az egyberagasztott csodás dobokat?
Elsöre arra gondoltam hogy 1mm es korongal az illesztésnél körbevágom, majd a peremén 5 ös csavarokkal összehuzatom és sok fbs ragacs.
Üdv Mesterek
Olyan problémám van a fent nevezet mosógéppel hogy nem forgatja a dobot. (Végig csinál mindent úgy hogy nem forgatja a dobot az utolsó egy percig onnan nem megy tovább ezt azért írtam lehet hogy fonos)Mikor legelőször bekapcsoltam akkor F-01 irt ki azóta ez nem sikerül többet produkálnia Úgy olvastam hogy ez triak hiba. Szénkeféket néztem azok jók. Cseréltem triakot még mindig nem jó. Méregetem a panelen 5V az van. Centri programnál ha a triak középső lábához mérek akkor elindul a motor és végig csinálja a centrifuga programot. Mi lehet vele?
Azt hiszem EVOII panel van menne 21500913700 ez a szám van rajta.
Kedves kollégák !
Egy kicsit elakadtam a fenti géppel. A helyzet a következő: a gépet bekapcsolva az ajtóretesz bezár majd a vízfelvétel elindúl 10-20 sec-re. ezután minden folyamat leáll de az időt jelző óra tovább számól majd néhány perc múlva hibajelzéssel megáll. A hibajelzések mindig az aktuális folyamtnak megfelelőek tehát ha vízfelvételnél indítom akkor vízfelvételi hiba ha centrifugára akkor forgatási hiba tehát tudja mit kellene csinálni de nem tudja elvégezni. A tápot átkondiztam forrasztási hibákat javítottam de a helyzet változatlan. Ha valaki találkozott már hasonlóval kérem segítsen!
Köszönettel: Lapatnet
Frissülés: ma eltöltöttem néhány órát a készülék társaságában és a következő dolgra jöttem rá: ha a termisztorról lehúzom a csatlakozót a program elindul de miért nem jelzi a hibát? A thermisztor mérve jó!