Szervusztok Tanyalakók!
1. Az INDESIT "BA 35 FNF P" hűtőgépemben visít a keringtető ventilátor. Hová rejtették? Hol kell szétszednem a gépet, hogy kicserélhessem, vagy megjavíthassam?
2. Az ajtócserét kicsit nehezíti, hogy mindkét ajtó számára egy-egy kifordulásgátló műanyag perselyes alkatrészt is találtam. Ezek nem szerehetők át, nem szimmetrikusak. Az eredeti csomag sem tartalmazott jobbra nyíló kifordulás gátló zsanérokat. Vásárolnom kell ezeket?
Sziasztok Kollégák!
Saját gépről lenne szó, ezért is álltam neki...
Szóval elkezdi felfűteni a vizet, de kb. 1 perc után lekapcsolja a 200-at a fűtőszálról.
Van valakinek valami ötlete?
A fűtőszálat és az érzékelőt cseréltem, igaz bontott volt, de kétlem, hogy ugyanazt produkálná mindkettővel..
Köszönök minden hozzá szólást!
Üdv
Sziasztok!
A gép egy munkatársam mindennapjait boldogítaná, de inkább keserít. A gép megy, vizet vesz, forgatja a dobot, ürít, centrifugálni már nem mindig akar. ha a visszamaradó idő eléri a 11 percet, a kijelző bal oldalán fent meg jelenik egy villogó homokóra. A papírja szerint ez még nem lenne baj, de innentől kezdve nem akar lejárni a program. vizet vesz és leürít, és ezt ismételgeti órákon át. Szelepek, motor, szivattyú, fűtés jelek szerint ok. Megbolondult a vezérlése? A 30 perces programot van hogy hiba nélkül végigviszi. Teljes csőátmérőn jön belőle a szennyvíz.
Megköszönöm ha vki érdemben tud tippet adni.
Sziasztok
A fenti gépel kapcsolatban kérdeznék:
Ha a programkapcsoló 90 fokos mosási ciklusról indul (1) a mosás lemegy rendben, de a szárítási funkciónál egy idő után elmegy hibára , vagyis F13-at villog és programkapcsoló körbe forog, (ilyenkor a tető melegebb, mint szokott)
A sm. F13 hibát a dryer NTC hibájának írja, oké. De a többi program szárítása rendben lemegy.
A kérdésem az lenne, hogy lehet mégis NTC hiba? (20°C-on mérve a dryer NTC-t kb. 20KOhm , melegítve csökken az ellenállása.) Kábeleket panelt, programkapcsolót tisztítottam, ezeken hibát nem láttam.
Lehet EEPROM hiba is?
Köszi
Üdv
Szabi
(( Sikerült megoldani a problémát, EEPROM újraírásával. Itt több tartalom is fellelhető, a program verzió is számít...))