Kedves Tanyatagok
Került hozzám egy ilyen villanysütő: (tipusa: FZ990 C1
1./ van e valakinek elfekvőben egy vezérlőkártya (lásd a számát a 2.képen)
2./ sajnos nem találtam hozzávaló service doksit,de az is sokat segítene (ha valakinek van ilyen, hogy megmérné a piros nyillal jelzett kondenzátoron mennyi a (táp) feszültség (c021)
3./ ahogy látom az U086- os tápegység (modul)kártya (338/08) adta meg magát, ennek a kimenetén van a fent említett C021 kondenzátor
4./ doksi is segítene ! a neten "csak" képek vannak
előre is köszönet a segítségért:
attila.p
Üdv mindenkinek!
Van nálam egy Indesit W105TX mosógép, aminek a következő problémája van:
Bármely mosási ciklus lezajlik, nem áll ki sehol hibára, viszont csavarás befejezése után nem áll meg, hanem tovább rendezi a ruhákat, mintha mosna, de víz nélkül. Ezt bármelyik programnál megteszi, a megállításhoz kézzel kell a Stop/Reset-re fordítani a kapcsolót.
A háziasszony elmondása szerint egy áramszünet óta teszi így. Lehetséges hogy az eeprom tartalma sérült meg?
A moságépnek léptetőmotoros promgramkapcsolója van, de ha jól láttam, akkor már mikrocontrolleres, mert a programkapcsolót szétszedtem, de csak egy kapcsolósor fogaskerekes mechanikával, érintkezőket megpucoltam, de semmi eredmény. Az elektronika meg lent van jól bedobozolva a mosógép aljában.
Amit edig néztem: motor le, kipucolva, szénkefe rendben, programkapcsoló szét, érintkezők tisztítva, fogaskerekek újrazsírozva. Hátravan szigetelés, légcsapda, majd az elektronika, de időhiány miatt nem került a hétvégén alkalom rá.
Amennyiben az eeprom tartalom sérült meg - szeretném megtudni, mennyire körülményes egy dump beletöltése (még sose csináltam, de szeretném megtanulni) - milyen programozó kell, milyen szoftver, stb..
U.I - probléma megoldva, újraírtam a 93C86-ot egy, a tanyán található dump-al
Ezúton is köszönöm a tanyalakók támogatását, nekem is bővült a tarsolyom az eepromírás művészetével!!
Köszönöm a tippeket előre is!
Sziasztok!
(nem tudtam milyen címet adhatnék)
Nos ez a gép "biztosan jó lesz még valamire" alapon került hozzám. Ismerős ismerőse vett másikat, én meg nem akartam hagyni, hogy kidobásra kerüljön, így elhoztam. Az "eredi" hibát ami H20 képében jelentkezett, hamar orvosoltam, betöltő cső volt megtörve. Gondoltam próbálgatom kicsit, mert elmondás szerint utóbbi hetekben nem olyan "szépen mosott" mint előtte. Ami feltűnt, bár megy a gép, de érzékelhetően hideg a víz. Szóval próbálom sorrendben írni: bekapcsolom, vízet betölti és forgat rajta párat... fűtőelemen nem mérhető feszültség. (fűtőszál jó) pár percenként 4-5mp-re elindítja motort és ilyenkor a fűtőszál is kap feszültséget. Tehát, mosási ciklus alatt párpercenként 4-5mp motor forgás, ami alatt van fűtés és ennyi. Nem vagyok mosógép szakértő, de ezt nem nevezném mosásnak.
Talán van itt olyan szaki, aki tudja mi okozhatja mindezt. Jobban belemélyedek majd a "lekivilágába", de gondoltam előtte rákérdezek.
Köszönettel: Kiss Z.
"FONTOS! Olyan fórum téma nevet válassz, ami beszédes, minél pontosabban illeszkedik arra, amivel kapcsolatban írsz. Egy lehetséges jó elnevezés
pl: ORION LCD PT26S chassis 17MB12-2, a tápja nem indul
Az nem elég, hogy pl: "LG LCD-TV" vagy "HP laptop" és hasonlóak. Illetve érdektelen, nem releváns információt se tartalmazzon a cím!
A helytelenül elnevezett topik felfüggesztésre, majd 48 óra után törlésre kerül! Felfüggesztett állapotban nem tudnak mások addig hozzászólni, amíg ki nem javítod a címet.
A hibás cím utólagos javítása (48 órán belül) a "Szerkesztés" fülre kattintva végezhető el."
Tisztelt Társaim,a 8 éves Indesit WITL106 Eu mosógépem megadta magát. A dolog furcsasága az hogy,még, nem találom a hibáját! A jelenség a következő! Elindittom a 11 programot,gép indul,dob mozog előre és hátra,vizet enged persze a dobba rendesen,és a következő feladatot az öblítést már nem hajlandó elvégezni.Szivattyú pörög 1000-rel és egyszer csak leáll! Átnéztem:motor és motor szénkeféket;szivattyú levéve,lepucolva és szárazon kipróbálva,ami nagyon jól megy. Ezek után még átnéztem az elektromos panelt,netán látok rajta valami furcsa dolgot de persze hogy semmit sem észleltem.A panelen a csatlakozókat megpucoltam és kellő képen vissza tettem. Ezek után is ugyan az a jelenség! Valakinek lenne valami ötlete hogy esetleg mi lenne a baja vagy hogy mit nézzek még meg? A válaszokat előre köszönöm! U.I.:Persze hogy kipróbáltam több fajta programot is de a vége ugyan az,nagyon dolgozik a szivattyú ,mind ha vizet érzékelne a dobban,és egyszer csak le áll! Próbáltam csak öblítési programot,ezzel el sem indul ahogyan a centrifugáló programmal sem!
"FONTOS! Olyan fórum téma nevet válassz, ami beszédes, minél pontosabban illeszkedik arra, amivel kapcsolatban írsz. Egy lehetséges jó elnevezés
pl: ORION LCD PT26S chassis 17MB12-2, a tápja nem indul
Az nem elég, hogy pl: "LG LCD-TV" vagy "HP laptop" és hasonlóak. Illetve érdektelen, nem releváns információt se tartalmazzon a cím!
A helytelenül elnevezett topik felfüggesztésre, majd 48 óra után törlésre kerül! Felfüggesztett állapotban nem tudnak mások addig hozzászólni, amíg ki nem javítod a címet.
A hibás cím utólagos javítása (48 órán belül) a "Szerkesztés" fülre kattintva végezhető el."