Zuhanyprogram lemegy, a többin egy idő után megàll és F13.
Szép napot mindenkinek.
Sziasztok.
Akad a fenti címen említett mosógép. A cím is mondja, amint bekapcsoljuk a gépet, bezárja az ajtót de programot enged választani, ( sőt idő, centri, több víz stb. opciókhoz hozzá lehet férni ) persze mindhiába hisz ha lenyomjuk a "play" gombot nem történik semmi. Bizonyos idő után sem történik semmi, sőt még hibakóddal sem tér vissza. Akkor volt egy kísérletem, ami abból ált, hogy nem csuktam be az ajtót ezzel nem engedve, hogy bezárja és úgy választottunk programot majd "Play" gomb. Persze ekkor sem adott vissza jelet, hogy nincs az ajtó becsukva vagy hasonló hibakód, de amint becsuktam az ajtót a gép rányomta a motorra a max fordulatot és még vizet is vett magába. Ez a jelenet egy 2-3 másodpercig tart utána leáll.
Kiszedtem az elektronikát, 12V táp stabil, a proci 3.3V tápja szintúgy, sőt még a felső panelen lévő 5V táp IC is nyomja stabilan a megadott értéket. Kondik jók. A lapon egy hibát sem sikerült találnom. Szerintem proci hiba lesz de remélem nincs igazam.
Valakinek valami ötlete van? Vagy ez lapcserét igényel?
Köszönöm a válaszokat és a segítséget.
Laci Voltam . . .
Sziasztok! Ismerős mosógépe feladta a harcot. Most lett megcsapágyazva, erre megkergült megint. A baja az, hogy a motor irgalmatlanul búg, rángat, nem egyenletesen jár, még a villagy is vibrál, ha megy. Tacho jó, a mágnese fixen a helyén van. Szénkefék jók, nem szikrázik. Elektronikában triac cserélve lett, jelenség maradt. Motor kipucolva, nem szénporos, látható baja nincs.
Szerintetek mit nézzek meg? Gép nem a szomszédban van, jó volna brahira nem sok kört menni.
köszönöm!
Évekig állt a gép, mert rondán mosogatott, így kapták a lakással. Újraélesztettem. Tele volt szeméttel, szórókarokon nem volt luk, mindben nejlon meg törmelék, felső kar csatlakozóból gumi kirohadva, stb. Kapott tömítést, miután nem forgott másik felső kart, tömény lúgos átmosást.
Most müxix, szépen mosogat.De a program végén nekiáll villogtatni a jobb szélső ledet. Addig nem hagyja abba, míg nem kap egy resetet. Utána indítható, szépen elmosogat, de a végén nekiáll villogni.
Gőzöm sincs, mi lehet a nyűgje.
Ja és míg el nem feledém. Szépjóreggelt Mindenkinek!