Service manuals, schematics, eproms for electrical technicians

INGELEN 438 B W GW RADIO 1937 SCH

AUDIO - SERVICE MANUAL
Type: (ZIP)
Size
504.7 KB
Page
---
Category
AUDIO
SERVICE MANUAL
If you get stuck in repairing a defective appliance download this repair information for help. See below.
Good luck to the repair!

Please do not offer the downloaded file for sell only use it for personal usage!

Looking for similar ingelen manual?
Document preview [1st page]
No preview item


No preview item for this file.

Possible causes:
  • No preview picture generated yet.
  • It is not a pdf file.
Advertisements
Please tick the box below to get download link:
  • Also known:
    INGELEN GW RADIO 438 1937
  • If you have any question about repairing write your question to the Message board. For this no need registration.
  • If the site has helped you and you also want to help others, please Upload a manual, circuit diagram or eeprom that is not yet available on the site.
    Have a nice Day!
  • See related repair forum topics below. May be help you to repair.
Warning!
If you are not familiar with electronics, do not attempt to repair!
You could suffer a fatal electrical shock! Instead, contact your nearest service center!

Note! To open downloaded files you need acrobat reader or similar pdf reader program. In addition, some files are archived,
so you need WinZip or WinRar to open that files. Also some files are djvu so you need djvu viewer to open them.
These free programs can be found on this page: needed progs
If you use opera you have to disable opera turbo function to download file!
If you cannot download this file, try it with CHROME or FIREFOX browser.
Translate this page:
Relevant AUDIO forum topics:
Philips MCM166 "mini HiFi" végfok IC hiba? (MEGOLDVA)
Tiszteletem!

Küzdök egy címbeli műanyaggal...

Hibajelenség: Hangszóróval alacsony hangerőn rendesen szól. Minél feljebb emelem a hangerőt, annál inkább benémul egy-egy erőteljesebb basszus hatására. Magas hangerőn már csak torz hullámzás  jön ki belőle. Mindkettő csatorna egyszerre, ha csak egy hangszórót kötök rá akkor is.
Nekem a végfok IC a gyanús. Kicsatoló kondenzátoros a kimenete. A féltáp megvan mindkét csatornánál. Amikor benémul, akkor a hangjel eltűnik az oszcilogramon, csak a féltáp látszik, kicsit csökkenve. A tápfeszültséget jelentősen megszívja ilyenkor, szkóppal nézve 5-10V-ot is esik ilyenkor (15-18V a rendes táp).
Sajnos a szerviz doksik között egy másik verzió van fent, mert ebben nem TFA-s végfok van, hanem BA5417-tel kialakított.

Jól sejtem, hogy az IC feldobta a pacskert? Van még valami, amit ellenőrizhetek, mielőtt új végfokot építek bele, mert ezt az IC-t már nem tartják sehol... mod: HQ-nál találtam...

Gábor

Megoldás: Az R119 és R120 1k ohm-os ellenállások "forrtak" el a táp stabilizátor körében. Pótlásuk után hibátlanul működik. Köszönöm a segítséget!
Ki mivel ragasztja az pl. aktív hangfalak alkatrészeit a NYÁK-hoz...?
Üdv!

Ki milyen ragasztót használ a fenti célra?

Kösz.
Unitra Diora WSH 111 Ujraélesztés,restaurálás. Megoldva!
Sziasztok! Segitségeteket szeretném kérni eme készülék ujraélesztésében. :) Úgy került hozzám hogy kicsit lóg a bele,és pár dolog nem tiszta. Valaki kiszerelte a trafót de benne van csak le van kötözgetve és gyanús hogy nem az eredeti bár unitra felirat van rajta de valami még sem stimmel vagy csak én nézek el valamit. Belsejéről kellene pár éles fotó főleg a táp környékéről és a nagy tápkondi értéke és hogy a grace hid hány amperos,továbbá egy részletesebb kapcsolási rajz mint ami az oldalorol jelenleg letölthető ha esetleg van valakinek. Előre is köszönöm a segitségeteket! Köszönöm mindenkinek a hozzászólását még ha először is kérek segitséget és 1-napig nem válaszolok akkor az már főbenjáró bün! A Cim szerintem találó mert benne van a lényeg de ha nem akkor javitsatok ki, Igen képet rakhattam volna ki de hát tévedni emberi dolog.Azért voltak olyanok aki megosztattak velem rajzokat azoknak is köszönöm. Jelentem sikerült kibogoznom minden gubancot! És itt egy kép a készülékről csak hogy be tudjátok azonositani. Kép a készülékről: http://p2.vatera.hu/photos/72/90/de77_1_big.jpg És a megfelelő rajzok: http://www.hobbielektronika.hu/forum/getfile.php?id=22293 http://elektrotanya.com/files/forum/2014/12/WSH%20111.JPG http://elektrotanya.com/files/forum/2014/12/Diora%20WSH110,%20WSH111.rar Köszönöm mindenkinek! Elnézést hogy nem voltam egyértelmü,legközelebb törekszem mégjobban megfogalmazni az igényem.
EGM-10 Gitárerősítő
Sziasztok! Szeretném kérdezni, hogy milyen tapasztalatok vannak a fent nevezett erősítővel kapcsolatban. A fiamnak venném meg. Még kezdő gitáros, itthoni gyakorlásra kéne. Köszönettel: Péter
Similar manuals:
If you want to join us and get repairing help please sign in or sign up by completing a simple electrical test
or write your question to the Message board without registration.
You can write in English language into the forum (not only in Hungarian)!

E-Waste Reduce