Sziasztok!
Most hozták ezt a hifitornyot, a gond az vele hogy bekapcsolom, és pár másodperc múlva kikapcsol. Újra bekapcsolva megint ez a hiba jelentkezik. A végfok icét kivéve is ez a hiba, a kazetta rész, cd rész le van húzva akkor is. Amikor hidegen indítom, akkor bírja fél percig és ilyenkor meg is szólal, de később már csak rövid ideig kapcsol be. Lehet hogy proci hibás, vagy lehet még is végfok ?
Tiszteletem mindenkinek!
Egy FM tramszmitterrel kapcsolatban szeretném a véleményeteket megkérdezni.
Vettem használtan egy Soundfly SD GWT-500 típusút.
Működik de elég hervadt a hangja. Jól hallható az alapzajt, sistergést, sercegést lehet hallani, és talán a teljesítménye is kicsi,
mert ha kézzel közelítek felé nő a sistergés a rádióban. Ezelőtt egy régebbi KÖNIG gyártmányút használtam aminek ilyen jellegű
hibái nem voltak de a kevés szolgáltatás miatt cseréltem ki. Azt szeretném kérdezni hogy aki használt már ilyet mit tapasztalt?
Ha gyárilag ilyen milyet javasoltok? Előre is köszönöm az esetleges válaszokat Majzinger
Sziasztok!
Vonalszintű bemenetre szeretnék olyan lavalier, gallérra csíptetős mikrofont kötni, amely működéséhez nem szükséges 48V famtomtáp, a hordozhatóság fontos lenne.
Egy Bluetooth Transmitter-t szeretnék működőképessé tenni, hogy a párosított eszköz felé - a lehető leg alapzaj-mentesebben - továbbítsa a mikrofon hangját.
Súlyos mértékben hallássérült vagyok és ez a megoldás nagyon sokat segítenek számomra, a Bluetooth transmitter által közvetített, audio eszközből származó beszédet nagyon jól értem.
Hordozható megoldás lenne jó.
Kész mikrofon-előerősítő van, vagy olyan panel, amelyre csatlakozókat forrasztva tudhatja ezt?
Amik vannak, kis, gömb alakú lavalier mikrofonjaim, azok impedancia és egyéb paramétereiről semmit sem tudok, úgyhogy szeretnék ötleteket, hogy kész mikrofon-előerősítőt vagy egy félig kész panel-megoldást milyen (rövid kábellel rendelkező) lavalier mikrofonnal hangoljam össze.
Bármilyen megoldás érdekelne.
Vonal szintű kimenetre is csatlakoztattam a Bluetooth transmitter-t, innen tudom hogy nemcsak fejhallgató-kimenet hangját, hanem vonalszintű kimenet hangját is tudja felerősítve továbbítani.
Szép napot Mindenkinek.
Sziasztok!
Soha életemben nem terveztem magamtól hangfrekvenciás erősítőt, de már néhány cikk/könyv megfordult a kezemben ami ezekkel foglalkozott. Azt tudom, hogy milyen megfontolásokkal alakítják ki a különböző fokozatokat az erősítőkben, ám a leírásokban mindig a végére hagyják a teljesítmény fokozatot és állandóan elsikkad az emitter ellenállások kérdése, sose láttam magyarázatot, hogy az adott erősítőben miért pont akkora az emitter ellenállás értéke (a teljesítményt értem). Én szerencsés tulajdonosának mondhatom magam egy (azaz két) ilyen hangfal-erősítőnek (http://elektrotanya.com/grundig_aktiv-box_40_50_sm.pdf/download.html) ebben pl. egyáltalán nincsenek is emitter ellenállások mégsem tapasztaltam, hogy bármi gond lenne a hangjával. Tehát miért jó az erősítőben az emitter ellenállás egyáltalán, azt leszámítva, hogy zárlat védelemnek használják a rajta eső feszültséget.