Üdvözletem !
Talán van valaki, aki már cserélt a típusban szíjat.
A készülék magnetofon része nem működik a szíj szakadása miatt.
A sérülésmentes szétszerléséhez, tanácsra vagy bontott ábrára lenne szükségem.
Az eddig talált szervizkönyvek nem tartalmaznak ábrát a javításhoz.
Köszönettel,
gergosz0
Sziasztok!
Van egy Metz, hagyományos TV-m, amin gyárilag beépített háttérvilágítás van, és igen kellemes a szememnek. A távval lehet be-ki kapcsolni, valamint a fényerőt is szabályozni.
Ezen felbuzdulva arra gondoltam, hogy az újabb, LG LCD TV-n is szeretnék háttérvilágítást, ami úgy működne, hogy a TV bekapcsolásakor a hálózati kábelre szerelt érzékelő a bekapcsoláskor érzékelné az áramerősség változást, és bekapcsolná a LED-szalagos háttérvilágítást. Próbáltam tekercsen átvezetni a hálózati kábelt, de sajnos ez nem jött össze, nagyon kevés indukált fesz, keletkezett. Tudna segíteni valaki, hogy lehetne megoldani a Tv megbontása nélkül?
Köszönettel:
Attila
Tisztelt Uraim!
Keresem 1994-es Opel corsa 1.2i szerelési útmutatóját! Ha valaki tud ebben segíteni, azt megköszönném. Az sem nagy baj, ha nem magyar nyelvű.
Köszönettel, Józsi!
Tisztelt Tanyatársak!
A fent említett W738 típusú Junghans kvarcóra meghajtó IC-je feladta a küzdelmet. Ez az óra egy régi nagy előszereteti értékkel rendelkező darab.Nem lehet egyszerűen beépíteni a szokásos szerkezeteket,mert a kijövő nyak nem külső menetes, hanem a belső, a rögzítő anyán van a külső menet.Jó lenne az eredeti mechanikát megmenteni. Az elvi kapcsolási rajzát megtaláltam. A meghajtó IC típus jelölése: e1444. Ennek viszont nem találtam sem az adatlapját sem a helyettesítőjét.Találkozott-e valaki ezzel az IC-vel, vagy van esetleg ötlete a javításra?