Tisztelt Kollégák és Fórumtársak!
A hétvégén gondoltam egyet, nosztalgiázni volt kedvem ilyenkor előveszem gyűjteményem egy egy darabját aztán játszadozom vele egy kicsit. Most magnózni lett kedvem, mi tagadás engem lenyűgöznek ezek a masinák; az orsók forgása és ahogy a szalag susog a mechanikával - szeretem nézni és hallgatni....
Mi tagadás, rittkán kapcsolom be készülékeimet, inkább a polcon pihennek és néha letörölgetem a port róluk... Mint ahogy hallottam nem tesz nekik jót ha sokat állnak, de tetszik vagy nem tetszik időm a hobbymra sajnos erősen korlátozott. Aztán a szerveren otthon annyi zene van amit valószínüleg a hátralévő életemben - sose tudok végig hallgatni.
Most hétvégén azonban volt egy kis időm játszadozni és befűztem találomra egy szalagot, gondoltam készítek felvételt is vele. Itt kezdődtek a problémák. Az volt a jelenség, hogy a felvételre kapcsolva a készüléket látszólag minden rendben volt, a műszerek jelezték a felvétel szintjét, lámpák rendben világítottak, látszólag minden oké... Majd eltelt úgy 15 perc és azt vettem észre, hogy a jobb csatornán a jel szintje egyre csökken aztán a VU méter mutatója meg se mozdul míg a bal oldal működött megfelően.
A készüléken - mint tudjuk 3 fejes - lehetséges ellenőrizni a felvétel közben azonnal, mi a helyzet a szalagon. A monitor kapcsolót átkapcsolva LINE módba szólt rendben minden, de vissza kapcsolva Tape módba csak a bal csatorna szólt.... :-(
A törlés működik a régi felvételt letörölte. A lejátszás is jó, más szalaggal is próbáltam és a felvételeket megfelelően szólaltatja meg.
Kérdésem volna hozzátok hol érdemes elkezdeni a hibakeresést? Minden ötletet szívesen fogadok. Annyit tudni kell még, hogy készüléket kb. másfél éve szétszedtem és minden csatlakozót, potenciómétert, üzemmódkapcsolót kitisztítottam és ahol szükséges volt cseréltem.
A szervízkönyvet már le is töltöttem, de egy gyakorlatias tanács sokat segíthet amit előre is köszönök!
Üdv! Sajnos betörték (kijelző, minden más OK), ha lenne valakinek bontott ilyen készüléke, vevő lennék a plexijére, vagy a komplett előlapra: http://www.kephost.com/view3.php?filename=56lgkrzav1uuxvx7gxz2.jpg
HCD-RG55S (MHC-RG55S)
THX!
Sziasztok!
Soha életemben nem terveztem magamtól hangfrekvenciás erősítőt, de már néhány cikk/könyv megfordult a kezemben ami ezekkel foglalkozott. Azt tudom, hogy milyen megfontolásokkal alakítják ki a különböző fokozatokat az erősítőkben, ám a leírásokban mindig a végére hagyják a teljesítmény fokozatot és állandóan elsikkad az emitter ellenállások kérdése, sose láttam magyarázatot, hogy az adott erősítőben miért pont akkora az emitter ellenállás értéke (a teljesítményt értem). Én szerencsés tulajdonosának mondhatom magam egy (azaz két) ilyen hangfal-erősítőnek (http://elektrotanya.com/grundig_aktiv-box_40_50_sm.pdf/download.html) ebben pl. egyáltalán nincsenek is emitter ellenállások mégsem tapasztaltam, hogy bármi gond lenne a hangjával. Tehát miért jó az erősítőben az emitter ellenállás egyáltalán, azt leszámítva, hogy zárlat védelemnek használják a rajta eső feszültséget.
Sziasztok Kollégák!
A címben megnevezett autós rádió vég nélkül "demózik" , azaz az óra kijelzés után látszólag bekapcsol és
a kijelzőn végigfuttatja a lehetséges megjeleníthető szövegeket és mindez újra és újra.
Csak az "off" gombra reagál. A manuáljában leírtak szerint nem lehet kikapcsolni a 'demo' módot!
A reset sem segít.
Ahogy olvasgattam, egyes fejegységeket bizonyos billentyű kombinációval lehet szórabírni. S ezt?
Köszönök előre is minden építőjellegű hozzászólást!
Tamás