Sziasztok!
A TV bekapcsolása után feljön néhány pillanatra egy fehér képernyő és TV kikapcsol.2.5 volt körüli feszültség mérhető a színvégfok vezérlésnél mindhárom színnél.Színvégfokon 12 volt megvan tápja 196 volt.Találtam egy tranzisztort (smd),ami a 6.8M jelre hallgat és egyik irányban szakadtnak mértem.Sehol nem találom a megfelelőjét,nem tudom beazonosítani.Interneten sehol nem találok rajzot.A sassy elvileg:JF RMC794.
Minden segítséget köszönök!
János
Üdv. mindenkinek. JVC HV32D25-ös tv felhasználó vagyok. Fárasztó, de évente kifekszik átlag 1x. Ha ez a fenti kifáradás elkezdödik, azt nagyon változatos színekkel produkálja, persze nem a tv kép színeiröl beszélek (írok), mert az nincs. A leggyakoribb az igen eröteljesen vibráló, homogén ZÖLD szín a képernyön. Teletext üzemmód után változik az ábra, akkor már nem "stroboszkópozik". Néha, egy 220-ból ki-be az segít, de csak néha. Van a lakhelyemen olyan szervízember, aki szokott segíteni rajtam. De a fentieket "örökre" megszüntetni nem lehetne? Telibe kaptam az olimpiát ezzel az állapottal. Ha van köztetek, aki ilyennel találkozott, és az én szintemre tudna redukálni valami okosságot, az nagyon jó lenne. Köszönettel. (chicho)
Sziasztok!
Alaplap csere után oldal irányban kettős vonalak vannak egyébként szép lenne a kép. Nem teljesen stimmelnek a számok a lapon de a kijelző típusa stimmel.
Szoftver nem teljesen stimmel, nincs valakinek frissítő fájl ehhez a típushoz?
Átraktunk a rossz lapról a NAND flash-t és jó lett a kép, tehát a kijelző adatok a NAND flashben vannak. Aztán nem talált adót ezért a tunert is át kellett rakni.
Jó napot mindenkinek!
A következő tv-vel lenne problémám: JVC AV28BT7EES A tv villám vágottan került hozzám a zárlatos alkatrészeket kicseréltem a primer illetve secunder oldalon egyaránt, illetve a táp IC-t, és az optocsatolót! Feszültség alá helyezés után a táp szaggatva sípol, és a standby led nem világít! A secunder oldalon az optocsatolón 2V-t mérek, de valamiért nem indul a táp! Szerintetek mi lehet a probléma? Segítségeteket előre is köszönöm!
Üdv: Zvezdovits Balázs