Szervusztok!
A CD-játszó alaplapjáról hiányzik az R702 és a D704 poz. számú alkatrész. Az ellenállás 2,2Ohm, az már rendben, de a diódát nem tudom milyen volt. Próbáltam hasonlatosságot keresni a DX-MX70 torony lejátszójával. Abban van egy dióda ami a rajzolat (szitanyomás)szerint normál dióda, ám az alkatrész listán 5v1 zenerként szerepeltetik. Valami 2B felirat van rajta -nem forrasztottam ki- azonosítani nem tudom. Adnék egy esélyt ennek a szerkezetnek, mert maga a drive átépítve hibátlanul működik. Ebben kérem segítségetek.
Köszönettel: Bencsik
Sziasztok!
Adott egy JVC TD-V711 kazettás deck. Nagyon szép, megkímélt állapotban van. Egy gond van vele, a kijelzője nagyon összevissza müködik. A fluoreszcens kijelző bal oldala ott is világít, ahol nem kellene, a jobb oldala viszont nagyon-nagyon halvány.
Itt a tanyán fent van a kapcsolási rajz, Az 5V AC fűtőfeszültséget megkapja a kijelző. A feszültség enyhe növelésével a kijelző erősebben világít, viszont egyik oldala ugyanúgy halványabb, a bal oldalán pedig ugyanúgy világítanak olyan szegmensek, amelyeknek nem kellene.
Lehet ha ki van öregedve a kijelző?
Miket nézzek még esetleg meg, merre tapogatózzak?
Esetleg tud valaki segíteni ilyen bontott kijelzőt találni?
Endre
Sziasztok!
Egy JVC RD-HA3 programozásával akadt gondom. Öt rádióállomás, amit korábban programozott be valaki, "benn van a memóriában". Hangol, keres, talál, de nem tudom memorizálni. Biztosan bennem van a hiba... Vagy talán mégsem? A hátoldalon szerepel, hogy két db AA-s elem is kell a készülékhez, de "kívülről nem látom a helyét. Lehet, hogy emiatt szét kell szedni?
Köszönöm a segítségeket.
Üdvözlettel:
Attila
Még mindig keresek JVC, CA-MX1LBK doksit. Ha valaki tud esetlek olyan címet, ahol megvenni lehet, légyszi írjon.Köszi: Sziporka