Sziasztok!
Van 5 db Avair Ultra3 ultrahangos párásító nálam. Ebből kettő teszi a dolgát, a harmadik kicsit fáradt, de kettő meg teljesen sztrájkol.
Nem membrán probléma van.
Szét szedtem és meglepődtem, hogy kínai létére teljesen korrekt belülről. Az ultrahangos egység viszont egy komplett egység. 36V AC táppal és teljesítmény szabályozással. Típusa WXT-20B. 4 vezeték megy a vezérlő panelről rá. Ebből kettő a táp ami üresen 43 V váltó fesz. A ketyerén van valami fűtés meg ionizer. A fűtés még ok, mert az egyiknek meleg az ultrahangos egysége. Talán ez nem kamu. Az ionizer meg jó nagy kamu. De azért én is bekapcsoltam. :)
Viszont ez egy komplett egység.
Kérdésem: Tud valaki beszerzési forrást erre a WXT-20B ultrahangos diffuzorra. Vagy olyanra ami 38 mm átmérőjű és 4 csavarral lehet felfogatni. A szabályozásról lemondok. Az üzemi feszültség elvileg 36V AC, de nyilván átalakítom akár 24 V DC-re ha kell.
Ötlet?
Üdv Feri
Sziasztok !
A fent nevezett mosógép Zanussi-LG vízszint szabályzójának a bekötését keresem ! Annyit tudok róla , hogy DC-5V és kimenet van rajta . ( 3 pontos bekötésű ) Szétszedve látni , hogy kiöntötték műgyantával . A másik oldalon két zöld szűrő kondi látható (?) Úgy tudom (lapatnet kolléga hozzászólásából) , hogy 22 kHz-24,1 kHz között ad ki jelet .Fotókat mellékelek . Minden hozzászólást köszönök . Üdv varga jano
Sziasztok !
A szemből-jobbról számozott csatlakozó : 1. (nagyobb távolságra a középsőtől) +5 V . 2. (középső) GND . 3. SIGNAL
Köszönöm . Üdv varga jano
A címben említett saját kávéfőzőgép bekapcsoláskor megmozdítja a főző egységet egy kicsit utána el kezd villogni a jobb oldali piros felkiáltójel jelző. Kb 3 hete el kezdett eldugulni, egyre kevesebb vizet tudott kipréselni magából és egyre többet eresztett maga alá. Szétszedtem, a bojlert, a szelepeket, a szivattyút, gőzölőcsapot vízkőtlenítettem. Több helyen el volt dugulva, a bilincseknél meg eresztett. A biztonsági szelep a szivattyú nyomóágán be volt rohadva, újat vettem bele. Összerakás után ez első tesztnél el kezdett a piros felkiáltójel sűrűn villogni. A szervíz leírásben szereplő reed reléket és átfolyásmérőt ellenőriztem, az átfolyásmérő is döglött lett. Kicseréltem, de a villogás megmaradt és a gőzőlő csap nyitásakor nem indul el automatikusan a szivattyú. Szervíz teszt módban működik a szivattyú, a kazán fűt, de nem pulzál, csak forróvizet nyom. Segítséget kérnék, hogy merre induljak?
Péter
Kis szervizemben javítgatom a környék háztartási készülékeit. Köztük kávégépeket is.
Általában mondható, hogy viszonylag egyszerűen működő, többnyire jól javítható mechanikákat és elektronikákat találni ezekben a masinákban.
Kiemelt készülékek a Krups kocka alakú, automata, darálós gépei.
Azért kiemelt, mert tapasztalatból mondhatom gyakorlatilag pénznyelő csapdák.
Először is a hidromechnika miatt nagyon szervizigényesek, különösen 3-5000 kávé után.
Ez egy családban akár 1-2 év. Egy darabig el van a javítás a tisztogatással, tömítések cseréjével, zsírzásokkal.
De a műanyag alkatrészek, főként a nagy átmérőjű munkahenger, ami még vízkövesedésnek is ki van téve, rendesen kopik és miután ereszt az alatta lévő nem rozsdamentes részeket rövid úton halálra ítéli.
Az amúgy a darálékot is előmelegítő kazán egység, amibe a főződugattyú a műanyag és a fém közti hőtágulás, valamint a darálék koptató hatása miatt szinte sohasem pontosan illeszkedik.
Ezt a dupla gumitömítések egy darabig kompenzálják, de mivel senki sem hozza 500 kávénként cserélni és tisztítani ezért szépen lopja a kávét, amit egy darabig a kazán falára szárít, majd lassan mindent eltöm vele.
A forró kazán tető melletti rés is hajlamos a kikopásra. Ez pedig tovább gyötri a főződugattyú tömítéseit.
És még ott van az alukerámia hidromechanika.
Akármilyen kemény is az anyaga, a vízkőtől akár megszorulhat és az emberek többsége nem, vagy nem jól vízkőtelenít. És bizony talán az egyik legdrágább alkatrészbázisa van ennek a gépnek!
A kazánra lebonthatatlanul ráragasztották a kerámia lapra forrasztott NTC hőmérőszenzort.
A kerámia és a ráforrasztott csatlakozó fülek közti ónt szépen megeszi a folyamatos hőmérséklet ingadozás, ami a működéssel jár. Letörik leválik…stb.
Szerencsés esetben visszaforrasztható. Vagy komplett szerelt kazáncserével, 50-60 ezerért. Erre már illik fél év garanciát adni, ha kérik egyáltalán.
És nem fog a gép jól működni félévet a gumik és a munkahenger rugóinak és a gyakran maga a munkahenger cseréje nélkül. Ez megint csak 40-50 ezer. És még haragszanak is rám.
A környékemet nem veti fel a pénz. Általában nem is kérek bevizsgálási díjat. Gyakran megesik, hogy mikor hallom milyen idős már a gép, a korábbi tapasztalatok szerint ecsetelem ezeket a lehetőségeket és nem kergetem bele az érdeklődőt ebbe a végeláthatatlan pénzkidobásba. Olyan is volt már aki ezért lehülyézett….