Üdvözlök Mindenkit!
SAECO gépeket javítok, de életemben először egy KRUPS EA82 kávéfőző is a kezembe került. A bojler NTC-je volt hibás, javítottam. Vesztemre(?) megpróbáltam bemenni - ahogy valamelyik fórumon olvstam - a szerviz- vagy rejtett menüjébe: kivenni a víztartályt és a zacctartót, kihúzni a konnektorból, lenyomni és nyomva tartani a PROG gombot és bedugni.
A mellékelt ábra jelent meg a kijelzőn. A gombok nyomogatásával tudok az egyes négyzetek között lépegetni, de ennél többet nem. Sajnos a gép - úgy tűnik nekem, függően attól, hogy melyik négyzetet/négyzeteket kattintgatom - vagy a "konnektor ki-be" jellel leáll, vagy kéri tisztítani és betenni a "védőrács"-ot, ami ebben a típusban nincsen.
Tud valaki segíteni értelmezni a megjelenő ábrát, illetve tanácsot adni, hogyan lehet tovább lépni?
Köszönöm előre is!
Hegedüs Csaba
Sziasztok.
Azt szeretném kérdezni a AWO/D 43135/1 típusú mosógép dobja ragasztott e? Tudnék vásárolni egy ilyen csapágyas gépet jó áron. A párom tesójáéknak lenne Karácsonyra.
Csinált már valaki ilyet? Ugyan az a helyzet mint a többi ragasztott üsttel?(Már ha ez is az)
Köszönöm szépen a segítségeteket tanácsaitokat.
Üdv
Miklos2peter
Model: Whirlpool AWT 5108/4 - 1000
A tünet: Bárhova tekerve a programkapcsolót, a mosógépet elindítva a szivattyú búgása hallatszik, majd kis idő elteltével végigkattogtatja a teljes programot a kikapcsolt állapotig.
A gép 3 mosással ezelőtt lett javítva.
Az akkori tünet: Mosógép lecsapta a biztosítékot.
Diagnózis: Szivattyú elszállt. Szivattyút kicseréltük (másik mosógéphez való típusra, viszont mivel 230-ról megy ez gondolom nem kellene, hogy probléma legyen).
Mosógép továbbra sem szivattyúzott. Vezérlőpanelt átnéztem, történt egy tranzisztorcsere, mosógép működött.
Nemrég barátnőm jelezte, hogy nem tud 40 fokon mosni. A tünet akkor már a mostani volt, viszont 30 fokon akkor még működött.
Egy mosással később már úgy sem.
Itt tartunk most.
Mivel a tranzisztorcserekor sikerült szétszedni az időzítő mechanikus részét (soha többet), első gondolatom az volt, hogy talán ott csúszhatott szét valami.
Mivel volt itthon mégegy vezérlőpanelem ehhez a típushoz, átraktam belőle a mechanikát, de ez sem változtatott semmin.
(ezt a másik vezérlőpanelt most kaptam, szintén van valamilyen hibája, viszont sajnos nem próbáltam ki, hogy megnézzem mi a hibajelenség)
Bármilyen ötletet vagy tanácsot szívesen fogadok.
Előre is köszönöm,
Zalavári Márk
Kis szervizemben javítgatom a környék háztartási készülékeit. Köztük kávégépeket is.
Általában mondható, hogy viszonylag egyszerűen működő, többnyire jól javítható mechanikákat és elektronikákat találni ezekben a masinákban.
Kiemelt készülékek a Krups kocka alakú, automata, darálós gépei.
Azért kiemelt, mert tapasztalatból mondhatom gyakorlatilag pénznyelő csapdák.
Először is a hidromechnika miatt nagyon szervizigényesek, különösen 3-5000 kávé után.
Ez egy családban akár 1-2 év. Egy darabig el van a javítás a tisztogatással, tömítések cseréjével, zsírzásokkal.
De a műanyag alkatrészek, főként a nagy átmérőjű munkahenger, ami még vízkövesedésnek is ki van téve, rendesen kopik és miután ereszt az alatta lévő nem rozsdamentes részeket rövid úton halálra ítéli.
Az amúgy a darálékot is előmelegítő kazán egység, amibe a főződugattyú a műanyag és a fém közti hőtágulás, valamint a darálék koptató hatása miatt szinte sohasem pontosan illeszkedik.
Ezt a dupla gumitömítések egy darabig kompenzálják, de mivel senki sem hozza 500 kávénként cserélni és tisztítani ezért szépen lopja a kávét, amit egy darabig a kazán falára szárít, majd lassan mindent eltöm vele.
A forró kazán tető melletti rés is hajlamos a kikopásra. Ez pedig tovább gyötri a főződugattyú tömítéseit.
És még ott van az alukerámia hidromechanika.
Akármilyen kemény is az anyaga, a vízkőtől akár megszorulhat és az emberek többsége nem, vagy nem jól vízkőtelenít. És bizony talán az egyik legdrágább alkatrészbázisa van ennek a gépnek!
A kazánra lebonthatatlanul ráragasztották a kerámia lapra forrasztott NTC hőmérőszenzort.
A kerámia és a ráforrasztott csatlakozó fülek közti ónt szépen megeszi a folyamatos hőmérséklet ingadozás, ami a működéssel jár. Letörik leválik…stb.
Szerencsés esetben visszaforrasztható. Vagy komplett szerelt kazáncserével, 50-60 ezerért. Erre már illik fél év garanciát adni, ha kérik egyáltalán.
És nem fog a gép jól működni félévet a gumik és a munkahenger rugóinak és a gyakran maga a munkahenger cseréje nélkül. Ez megint csak 40-50 ezer. És még haragszanak is rám.
A környékemet nem veti fel a pénz. Általában nem is kérek bevizsgálási díjat. Gyakran megesik, hogy mikor hallom milyen idős már a gép, a korábbi tapasztalatok szerint ecsetelem ezeket a lehetőségeket és nem kergetem bele az érdeklődőt ebbe a végeláthatatlan pénzkidobásba. Olyan is volt már aki ezért lehülyézett….