Kaptam egy ilyen erősítőt ingyen, hogy ha akarom akkor rakjam össze magamnak. Az előző -szakértő- tulajdonos kicserélt benne jópár kondenzátort de valami savval forrasztott, ennek következtében úgy nézett ki a panel alja, mintha lehányták volna. Miután újraforrasztottam az egészet...eltüntettem pár rövidzárat...áthidaltam pár szakadást nem vettem észre, hogy a végfok ic + és - tápját is sikerült összefolyatni a szakinak, így bekapcsolást követően egy meglehetősen nagy csattanással megszűnt a zárlat. A gép egyébként bekapcsolt, csakhogy pár másodperc után elkezdett füstöni a trafója. Miután lekötöttem mindent a trafóról utána is elkezd búgni és füstölni... A kérdés, hogy vajon megéri-e szerezni új trafót, vagy inkább kuka? Egyébként kb. 150-200W-os a trafó 2x43V, 2x15v, 6v, 12v tekercsek vannak rajta.
Sziasztok!
Hozzám került a fent nevezett házi rozi erősitő.
Nincs hang a digit bemeneten panasszal, de analog jól működik.
Kipróbáltam, csak annyit tettem, hogy a menüben átkapcsoltam a jelforrást, mert egy bemenethez konfigolható, hogy melyik forrást használja. Pl videó2-re kapcsolva optikai, koax1 v 2 vagy video2 analog castlakozókról lehet jelet továbbitani.
Kikapcsoltam, hagytam pihenni 1-2 napot, bekapcsoláskor már nem szólalt meg. Se analog, se egyik digit sem. /és azóta sem/
Neten sokan panaszkodnak ilyen hibára, sok helyen a dsp panel eeprom újraforrasztását javasolják. Szétszedtem, már ez az ic volt forrasztva- nem is túl szépen. Átforrasztottam, de nem javult meg.
végig követtem az analóg jelet és a digit hangerő szabályzó ic-ig eljut, de belőle már nem jön ki. A tápfeszek rendben +-7,3 (6,8V) 5,18V (5,05V) viszont a vezérlő jelek nincsenek meg.
Ic adatlapja: http://www.datasheetcatalog.org/datasheet/MitsubishiElectricCorporation/mXryvxx.pdf
Az órajel periodus ideje min 8us aka 125kHz. De sem ez, sem az adat lábon nincs jel.
A jeleket a uC adja ki, vagyis adná ki, de itt sincs jel, szkóppal nézve :S
Átforrasztottam ezt is, hiába. Ez az ic kezeli a gombokat, vezérli a bemenet válaszót, a hangerő encodert, de ezt mind jól végzi.
Az egyik panelen vannak a táp stabilizátor ic-k, némelyiknek 1-2 lába már félig kiforrasztotta magát, újraforrasztottam, hiába.
Van valami tippetek mit lehetne még megnézni?
köszönöm,
Balázs
Sziasztok!
Fent nevezett Sony TA-N9000-es csodaszép végfok került ma a kezeim közé.
Hibajelensége, hogy bekapcsolás után a "Standby" led elkezd villogni.
Gyors ránézésre volt csak időm, de elsőre elkeseredtem.
Majdnem minden alkatrész "Sony" típusú benne.
Szükséges feszültségek első mérésre rendben
Alkatrész teszterrel végigmérve a tranzisztorféleségeket/FETeket és diódákat úgy néz ki minden rendben.
Ellenállások elsőre jónak tűnnek.
Valaki nem futott bele véletlenül előélete során ennek a típusnak a "szériahibájába"?
Mivel a tulaj elmondása szerint kb. 4-5 évente volt ugyanilyen hibával "javítva", bár utólagos forrasztásra utaló jelek nem láthatóak a panelon.
Köszi,
Krisztián
Sziasztok, ebben a gépben lefüstölt a hálózati trafó,hol lehetne beszerezni a trafó száma MV7501HI vagy valaki tud-e egy megbízható tekercselőt,mert ez már a második példány ezzel a hibával.