Sziasztok.
Egy kedves barátom ma hozott egy Tesla gyártmányú BM-539-es tipus jelzésű készüléket, amin egy "Semi-Automatic RLCG Bridge" információ díszelgett. Az előlapot, kapcsolókat, vizsgálgatva nagyjából képbe kerültünk, hogy miféle állatka lehet ez a készülék, de igazán használható információ birtokának hiányában, egyre csak gyűlnek a kérdőjelek és a találgatások, hogy mégis most akkor ez mi? Első tippem látatlanba , hogy ez egy mérőhíd, ismert alkatrészek segítségével és a thomson képlet felhasználásával, egy ismeretlen értékű passziv alkatrész értékének meghatározására szolgáló célműszer, de amikor közelebbről megnéztük, inkább az ugrott be, hogy ez valami precíz mérőcucc, passziv alkatrészek mérésére, és , vagy összehasonlítására, na megint a kérdőjelek.....
Szóval kedves kollégák, ha esetleg ismeritek, vagy minden kétséget kizáróan meg tudnátok mondani mi ez, esetleg hogy működik, mire lehet használni, kérlek ne tartsátok magatokban a hasznos információt. Képeket hamarosan linkelek.
Előre is köszönünk minden hasznos információt.
"FONTOS! Olyan fórum téma nevet válassz, ami beszédes, minél pontosabban illeszkedik arra, amivel kapcsolatban írsz. Egy lehetséges jó elnevezés
pl: ORION LCD PT26S chassis 17MB12-2, a tápja nem indul
Az nem elég, hogy pl: "LG LCD-TV" vagy "HP laptop" és hasonlóak. Illetve érdektelen, nem releváns információt se tartalmazzon a cím!
A helytelenül elnevezett topik felfüggesztésre, majd 48 óra után törlésre kerül! Felfüggesztett állapotban nem tudnak mások addig hozzászólni, amíg ki nem javítod a címet.
A hibás cím utólagos javítása (48 órán belül) a "Szerkesztés" fülre kattintva végezhető el."
üdv: keresem fenti számú műszerek rajzát, egy órát kerestem, de seholnem találok.
A tanyán nem ilyen van, ezekben van még egy LM 358 SMD IC is.
A veszprémi Mikroklubnál állítólag kapható ezekbe való 7106PLCC ic.
Ezeknek külsőleg is más a megjelenése.
Megtaláltam de nem ezen a néven, hanem MASTECH830L néven.
Remélem hasonlít.
Bálint
Sziasztok!
Hozzájutottam egy TR1867/H024 tipusú vektorszkóphoz, aminek izzik a tápja. Még sosem volt a kezemben ilyen műszer,jó volna összehozni. Szerintem táphibája van, jó volna hozzá egy rajz. Megköszönném, ha valaki tudna segíteni.
Attila
Üdv mindenkinek.
Egy munkám során nagyon sok konektort kéne ellenőriznem, hogy van e védőföldelése, működő e. Nem kell ebben az esetben a minőséget mérnem csak a meglétet detektálnom.
DE mivel az apartmanokat FI relével szerelték fel egy egyszerű lámpás módszer nem alkalmazható. Mivel a fázisceruzás módszerrel csak detektálni lehet, itt nem jöhet szóba a 230v ellenőrzése sem. ( kábelkapacitás miatt a nem működő vezetéknél is jelezne.) Arra gondoltam egy nagyon egyszerű indikátort kéne csinálnom. A tervem a következő.
Kis glimm lámpa a hozzá tartozó ellenállással és sorba kötve egy 110V körüli VDR. Ezt kötném a két dugvillára és egy másikat az egyik dugvilla és földelő érintkezőhöz. Ez beleférne egy dugóba. A VDR feladata lenne , hogy csak ha 230V megvan akkor jelezzen a glimm. Ezzel a módszerrel tudnám detektálni, hogy ténylegesen áram alatt van a konektor és be van e kötve a védőföldelése. A glimm 1-2mA árama még nem oldaná le a FI relét.
Az elméletemhez kérnék jártas szakit véleményezze, esetleg hátha kapni olcsón készen ilyen eszközt.
Köszönettel Laci