Sziasztok! A segítségeteket szeretném kérni. Van nekem egy " laboratory power supply PS-405D "tápegységem. ami javításra szorul. Kapcsolási rajzot nem találok sehol,esetleg ha valaki ismeri ezt a készüléket , megkérem, hogy segitsen. Köszönöm.
Sziasztok,
Segítségeteket szeretném kérni, mert oszcilloszkóp választás ügyben sajnos nagyon járatlan vagyok!
Lassan elérek elektronikában már egy olyan szintre, hogy nem tudom igazán nélkülözni eme becses műszert. :)
A felhasználási területről, hátha ez támpont lehet:
Hívójeles rádióamatőr vagyok és szeretek konstruálni. Rövidhullámú (max. 28MHz, de inkább 7MHz) Rádiókat és ehhez tartozó dolgokat, műszereket építeni és javítani. Mellette AVR-es kapcsolásokat is szoktam építeni, fejleszteni.
Most már ott tartok, hogy a "kiszemelt" rádiók - kapcsolások megépítése menne is, de élesztése, esetleges hibakeresése szkóp nélkül nemigazán.
Segítsetek nekem legyetek kedvesek a választásban! Kettő kiszemelt szkóp van jelenleg a piacon, amit megengedhetek magamnak. (más is érdekel, főleg HAMEG, de sajnos most nem találok sehol eladót)
Az egyik egy V-425-ös a másik pedig egy V-522 Hitachi.
Tapasztalataitok alapján Ti melyiket választanátok? Melyiknek könnyebb az esetleges javítása? Melyik az, amit én a hobbimhoz hatékonyan feltudnék használni a jövőben, megtudnám tanulni a használatát és toleráns egy kezdővel.
A szükséges szakirodalmakat részben már megszereztem, tanulom szorgalmasan, de jó lenne, ha mellé már a "vas" is meglenne és lehetne próbálkozni a lépésről-lépésre tanulós módszerrel. :)
Természetesen mint írtam is, más gyártmányok is érdekelnének, főleg HAMEG HM széria.
Mivel most elég szegényes a kínálat a megfizethető szkópokból, ha valakinek van esetleg olyan, amitől megválna és nekem megfelelő lenne, lehet vevő lennék rá.
Utólagosan is elnézést kérek emiatt a moderátoroktól!
Segítségeteket előre is hálásan köszönöm!
Viktor
HA7JVV
Üdv mindenkinek!
Felmerült egy problémám, megkértek, hogy csináljak egy fényerösség mérőt.
Megadták az adatokat, hogy kb. 1000Lx és 40000Lx között, a fényerő fügvényében adjon ki feszültséget. Már készítettem egy mérőeszközt, ami 3-10V közötti feszültséget ad ki, tehát a napfényre irányítva 10V körüli feszültséget mutat, sötétben pedig 3V-ot. A gondom az, hogy mivel nincs Lux mérőm, az értékeket
hogyan lehetne meghatározni?
Még egy kérdés. A fotoellenállások értékét milyen fénynél, hány lux-nál határozzák meg? Ugyanis vettem egy 1kOhm-os fotoellenállást, de se sötétben, se szikrázó napsütésben nem mutatja a fenti értéket
Köszönöm a segítségeteket!
Pista