Service manuals, schematics, eproms for electrical technicians

LENOVO IDEAPAD Y510P COMPAL VIQY1 NM-A032 REV1.0 SCH

NOTEBOOK-PC - SERVICE MANUAL
Type: (PDF)
Size
1.6 MB
Page
69
Category
NOTEBOOK-PC
SERVICE MANUAL
If you get stuck in repairing a defective appliance download this repair information for help. See below.
Good luck to the repair!

Please do not offer the downloaded file for sell only use it for personal usage!

Looking for similar lenovo manual?
Advertisements
Document preview [1st page]
LENOVO IDEAPAD Y510P COMPAL VIQY1 NM-A032 REV1.0 SCH service manual (1st page)
Preview of LENOVO IDEAPAD Y510P COMPAL VIQY1 NM-A032 REV1.0 SCH [1st page]
Click on the link for free download!
Document preview [2nd page]
LENOVO IDEAPAD Y510P COMPAL VIQY1 NM-A032 REV1.0 SCH service manual (2nd page)
Preview of LENOVO IDEAPAD Y510P COMPAL VIQY1 NM-A032 REV1.0 SCH [2nd page]
Click on the link for free download!
Advertisements
Please tick the box below to get download link:
  • Also known:
    LENOVO IDEAPAD Y-510P COMPAL VIQY-1 Y510P VIQY1 NMA032 REV1.0 510 VIQY NMA 032 REV NM A032 NM-A032
  • If you have any question about repairing write your question to the Message board. For this no need registration.
  • If the site has helped you and you also want to help others, please Upload a manual, circuit diagram or eeprom that is not yet available on the site.
    Have a nice Day!
  • See related repair forum topics below. May be help you to repair.
Warning!
If you are not familiar with electronics, do not attempt to repair!
You could suffer a fatal electrical shock! Instead, contact your nearest service center!

Note! To open downloaded files you need acrobat reader or similar pdf reader program. In addition, some files are archived,
so you need WinZip or WinRar to open that files. Also some files are djvu so you need djvu viewer to open them.
These free programs can be found on this page: needed progs
If you use opera you have to disable opera turbo function to download file!
If you cannot download this file, try it with CHROME or FIREFOX browser.
Translate this page:
Relevant NOTEBOOK-PC forum topics:
Lenovo G50-30 nincs kép Elvitték!
Sziasztok! Most hozták ezt a laptopot hogy nincs kép rajta, bekapcsolva kivilágít a töltés jelző és a vinyo ledje, de a kép az nincs. Még annyi hogy a DVD olvasót kiadja. Külső monitorral sincs kép, de még HDMI kimenete is hallott. A kijelző típusa Samsung LTN156AT37-L01, ez lehet a ludas, de akkor még nem ad képet a többi kimeneten? Windows 8 van a gépen, valamit állítani kéne?
Lenovo W541-12291-2 alaplap nem kapcsol be
Sziasztok!

A laptop első jelensége az volt,hogy bekapcsoláskor 3x villogott a bekapcsoló gomb.Másik aksival,ram,hdd-vel is ugyanez volt a jelenség,alaplapot megnézve nem látszott semmi.Az U7 VINT 20V nem volt,csere után elindul a gép,minden oké,csak azt írja nem megfelelő adapter van,magyarul nem tölti az aksit.Mindent végignéztem az aksi környékén,minden feszültség meg van 20V,3V.
Új aksival is ugyanez a helyzet.Tud valaki ötletet,javított már valaki ezt az alaplapot?

Köszönettel Balázs
Lenovo L14 gen1 bios jelszó, supervisor password
Sziasztok!

Röviden a következőben kérném hozzáértők tanácsát:
A laptopom bios jelszót kér, amit nem tudok. Ha elküldöm németországba a laptopot, hogy ott a bios chipet kiforrasszák/újraírják vagy nem tudom pontosan mit csinálnak vele, és egyátalán visszaküldik, hogy tudok róla megbizonyosodni, hogy biztonságosan használhatom a "javítás" után. 
Tudtommal a mezei víruskeresők nem turkálnak bios szinten. Tudnak maleware-t tenni a BIOSba? Vagy egy BIOS frissítéssel ez felülíródna?(nézzétek el ha hibásan használtam a szakterminológiát :))

Leírom a teljes sztorit hátha fontos valamelyik részlet:

Vettem egy új, dobozos "zárjegyes" Lenovo L14 gen1 -et, (nem boltból, ismerőstől) annyi, hogy német billentyűzetes, de gondoltam, legyen ez a legnagyobb baj. Első bekapcsolásnál ugyan valami kódot kért volna, de csak üresen hagytam és engedett továbblépni. Regisztráltam a Lenovo oldalán felismerte a sorozatszámot ki is jelezte, hogy garanciális a készülék. Minden flottul működött ki és be lehetett kapcsolni, a windows telepítésnél még azt is hagyta hogy boot meghajtót válasszak. Egyik nap BIOS-t akartam frissíteni, mert felajánlotta. Itt már BIOS jelszót kért, próbálkoztam megint az üresen hagyott ablak továbbléptetésével de nem működött, és a következő újraindításnál már ki is zártam magam az új laptopomból. Végigpróbáltam a legegyszerűbbeket 0000, 1111, 00000 stb. A háttértárat kiszedtem és beraktam egy külső házba.
Feltúrtam az internetet elvileg ennél a generációnál már nem működnek a régi trükkök (azért a cmos gombelemet és a beépített akkut is kiszereltem hátha, de természetesen nem felejtett)
T420-nál láttam, hogy a bios chipet rövidre zárják és úgy ütik ki a jelszót, már ott tartottam, hogy megpróbálom lesz ami lesz, de nem sikerült lokalizálnom az alaplapon, hogy melyik az.
Sajnos akitől vettem időközben elhunyt (semmi alvilágira nem kell gondolni, szerencsétlen rákos volt) így nem tudom visszagörgetni ezt a szálat, nem tudom honnan származik a gép.
Akik az egyik ismert hardver fórumon hirdetik magukat, velük beszéltem, azt mondják még nem tudják ezt a generációt javítani.
Egy lehetőséget találtam, ebayen hirdeti magát egy német és egy angol cím is akik elvileg ki tudják ütni belőle a bios jelszót, de vannak fenntartásaim ezzel kapcsolatban.
Van esetleg más/jobb ötletetek? Vagy kockázat nélkül ki lehet küldeni a laptopot (persze adattároló nélkül)
Tudja esetleg valaki, hogy egyáltalán hogy tudták ezt kivitelezni a géppel, hogy le volt bios jelszavazva mégis ki-be tudtam kapcsolni, vagy lenovonál ez alapjáraton így működik?

Előre is köszönöm!

 
LENOVO G(Z)710 DUMBO2 mb héttérvilágitás nem működik
Tisztelt kolegák, 

segitségemre lenne a cimben emlitett alaplap kapcs rajza, esetleg még a boardview is hozzá. Mint emlitettem nics háttévilágitás. A tulaj szerin egy szervizben kicserélték a kijelzőt meg a kábelt, de nem jártak sikerrel. Amit le tudtam tapogtni az az, hogy a csatlakozón megkapja a tápot, 20V, viszont tovább kapcs rajz nélkűl már nem találom a kábelkötegben a PWM-et meg a ki/be kapcs pin-t. A DUMBO2 megtalálható a 

https://remont-aud.net/load/noutbuki/prochie_skhemy_noutbukov/lenovo_g710_20252_dumbo2_rev_2_1_foto_platy/327-1-0-62279?lnOGKI

Itt kifogytam a pontokbol, még a kolegám is. Befizetném a kellő összeget a pontok vásárlására, de lövésem sincs hogyan. Ha valakinek van felesleges pontja megkérem töltse le nekem ezt a kapcs rajzot, valahogyan csak visszaszolgálom

üdvözletem
Similar manuals:
If you want to join us and get repairing help please sign in or sign up by completing a simple electrical test
or write your question to the Message board without registration.
You can write in English language into the forum (not only in Hungarian)!

E-Waste Reduce