Sziasztok!
A fent említett tuneren minden rendben működik, de 5-ös térerőnél sem indítja a STEREO led-et.
A led jó, mono kapcsoló rendben. Mérve a led egyik lábán testhez képest 15V megvan. Másik lábát kimértem, 820 ohmos ellenálláson keresztül a dekóderben található ic 9-es lábához a kontakt megvan. Mégsem jön be a stereo kijelzés.... valakinek van valami ötlete?
Üdvözletem!
Keresem a Caliber RMD266 , USB-SD Autórádió kapcsolási rajzát.
Wanted-be feltettem.
Csak a rádió működik.
Táp megvan és a kijelzőn jelzi a SD és USB jelenléttét.
Funkciót lehet választani , sőt megy a lejátszás számolása.
Hang nincs, csak rádió üzemmódban.
Tisztelettel kérném , előre megköszönve a nagy Net vadászok segítségét.
Lekövethetetlen a parányi kétoldalas nyák , a százszor átlépő fólia és légyszar nagyságú alkatrész.
Tisztelettel: Öreg Tom
"FONTOS! Olyan fórum téma nevet válassz, ami beszédes, minél pontosabban illeszkedik arra, amivel kapcsolatban írsz. Egy lehetséges jó elnevezés
pl: ORION LCD PT26S chassis 17MB12-2, a tápja nem indul
Az nem elég, hogy pl: "LG LCD-TV" vagy "HP laptop" és hasonlóak. Illetve érdektelen, nem releváns információt se tartalmazzon a cím!
A helytelenül elnevezett topik felfüggesztésre, majd 48 óra után törlésre kerül! Felfüggesztett állapotban nem tudnak mások addig hozzászólni, amíg ki nem javítod a címet.
A hibás cím utólagos javítása (48 órán belül) a "Szerkesztés" fülre kattintva végezhető el.
Rajzot, service manualt, jobbra a "Keresem/WANTED" doboz "KATT IDE" gombján keresztül kérj!"
Még Neked is célszerű a helyes címadás!!
Hali mindenkinek.Kellene egy kis segítség.Vettem kéz alól a fent említett erősítőt, ami az eladó szerint még sosem volt javítva.
Belevilágítottam és sajna gyorsan kiderült hogy az egyik oldali végfok bizony már volt javítva, mert a gyári 2SA1104/2SC2579 végtranyó páros helyett, 2SA1106/2SC2581 található.Ez nem is volna akkora baj mert picit még erősebb is mint a gyári.De viszont van egy olyan hiba jelenség hogy a készülékben KB 15-20 perc üzem után a hűtő borda annyira átmelegszik. hogy már az erősítő tetejét is alig lehet megfogni.
Meg ez mellett még van valami kontakt hiba is, mert az egyik oldalon a hangszín csak akkor érzékelhető, ha valamelyik hangszín gombot megfeszítem.De ez a kisebbik baj, a nagyobb az előbb említett felmelegedés ami miatt egy idő után a védelem lekapcsolja a hang dobozokat is a végfokozatról.Egyébként ezektől eltekintve tökéletesen egyformán dolgozik a két oldali végfokozat.Ha valaki tapasztalt már ilyesmit, és tudna segíteni az jó lenne.Én arra gyanakszom hogy gerjed az egyik oldali végfok, de ez csak tipp.
Üdv!
Picit hosszú lesz, elnézést!
Az alábbi képen egy Magnat Classic 360 autós erősítő táprésze látható. A zöld vonaltól balra a meghajtás, ha jól látom egy egyszerű astabil multivibrátor, a jobb oldalon pedig a kapcsoló fet-ek.
Katt a nagyobb változatért.
Az én verzióm egy picit különbözik a képtől, csak négy darab fet van benne, de az a négy fet erősebb valamivel. Minden más ugyan az.
A készülék hibás, az összes fet átütött, csúnyán meg is égették a nyákot.
Jelenleg IRF1010N van benne (55V, 11mOhm, 85A). A fet ára 500 ft/darab.
Ezt szeretném helyettesíteni, de van egy paramétere, ami nem tudom, hogy esetemben mennyire okozhat problémát, méghozzá a sebessége:
td(on) Turn-On Delay Time: 13 ns
tr Rise Time: 76 ns
td(off) Turn-Off Delay Time: 39 ns
tf Fall Time: 48 ns
Az alábbi alternatívákon gondolkodok:
IRFZ48N - 55V, 11mOhm, 64A) - 190 Ft, Ez elég gyors, de valamivel kevesebb áramot tud
IRF2807 - 75V, 13,Ohm, 82A - 255 Ft, 2 mOhm-mal nagyobb belső ellenállás és az egyik paraméter rosszabb
td(on) Turn-On Delay Time: 13 ns
tr Rise Time: 64 ns
td(off) Turn-Off Delay Time: 49 ns
tf Fall Time: 48 ns
IRF3205 - 55V, 8mOhm, 110A - 245Ft, jóval erősebb de lassabbnak tűnik
td(on) Turn-On Delay Time: 14 ns
tr Rise Time: 101 ns
td(off) Turn-Off Delay Time: 50ns
tf Fall Time: 65 ns
PJP75N75 - 75V, 11mOhm, 75A - 180Ft, távol keleti csoda, nem is hallottam még róla
td(on) Turn-On Delay Time: 22 ns
tr Rise Time: 20 ns
td(off) Turn-Off Delay Time: 90ns
tf Fall Time: 18 ns
Hozzátenném, hogy a TO220 tokozás maximálisan 75A áramot enged folyamatos üzemben.
A magam részéről az IRFZ48N-t választanám, de az majdnem 20 amperrel kevesebbet tud. Ha az kevés, akkor az IRF2807-t, ami majdnem olyan gyors mint az eredeti, viszont picit nagyobb a belső ellenállása, tehát jobban melegszik.
Egy hálózati kapcsoló tápba vidáman beleraknék egy másik fet-et, mert ott IC vezérli amiben van védelem. Ez viszont ha jól látom vidáman szénné égeti magát. Nem akarok olyan alkatrészt berakni, ami elsőre látszólag jól működik, de hosszabb távon gondot okozhat. Ne feledjük, hogy autós erősítőről van szó, ott pedig -20 és +50 fok között bármi előfordulhat, egy esetlegesen működő alkatrész hosszabb távon problémát okozhat.
A kérdés: helyettesíthetem a fenti FET-ek közül valamelyikkel a hibásakat, vagy ragaszkodjak az eredetihez? Mennyire befolyásolja a fenti kapcsolóüzemű tápban a működést a fetek sebessége, belső ellenállása? Törődjek vele, igenis ragaszkodjak a gyors verzióhoz, vagy egyáltalán nem számít?
Update: További szempont, hogy erősebb fet berakásával esetleg még robosztusabbá tehetem a szerkezetet, az IRF3205 pl. többet tud, viszont jóval lassabbnak tűnik. Érdemes ilyenen gondolkozni?
DM