Üdv ,ha valaki ezt elmeséli nehezen hittem volna el , a tv és upc box közt elolvadt a hdmi kábel . Állítólag a box okozta a hibát és azt az upc kicserélte , de a tv sem működik azóta .
Bekapcsoláskor nem világít a stbay led , a táp panelon a 24V ,12 V ,3.3V rendbe , egy sárga led 5-öt villog kis szünetekkel , amit ne tudom mit jelent, de main biztos halott .
A kérdés , milyen box hiba okozhat ilyen durva kábel olvadást , mert ebből akár lakás tűz is keletkezhetett volna .
Sziasztok!
A készülék sorkimenő hibával érkezett. Kb egy hónap alatt ideért Kínából és beépítve két napig üzemeltettem. Ma akartam visszaadni, de a hangja eltűnt.
SCART bemenetről a hang eljut a dzsungelIC-ig, és a hangvégfok felé nem indul tovább. Képminta generátorról a keresője megfogja a jelet, és hangot akkor sem kapok.
Rajzot még nem találtam róla.
A 24C32-es eepromját kivettem, kipróbáltam, újraírtam, az epromégető nem jelez hibát. Üresre írva (fill FF) az OSD angolra vált. A beállításokat megjegyzi. Ebbe szerintem csak a csatornabeállításokat és a hangerő-fényerő-kontraszt stb. értékeket írja.
EEPROM nélkül kék képernyőt ad és egy M karakter jelenik meg a képernyő alsó harmadában kicsit jobbra. Billentyűkre ekkor nem reagál.
A billentyűzetről időnként hamis feladatot hajt végre. Pl. csatornaváltás helyett hangerőt szabályoz. Aztán újra jól teszi a dolgát.
A gombjait kiforrasztva és GND-re forrasztott mérőzsinórral rövidre zárva a kapcsoló helyét is ugyanígy működik.
Távszabályzó nincs hozzá.
Kukás tévé lehetett, Csótányirtással indult a tisztítás.
Minden ötletet megköszönök!
üdv.
Tropfehérke
Sziasztok!
Tegnap hozták ezt a tvét, olyan hibával hogy elmegy róla a kép, de oldalba vágva megjavul. Ma szétszedve kh-ás volt a fűtő köre, és a dupla diódája is ki volt rohadva, most már több órát is néztem, de a kép oldalát nem engedi a szervíz menüben sem beállítani, nem veszi ki a görbületet a kép oldalán. Régebben is szenvedtem ilyen hibával, hogy a sorban lehet hiba, vagy máshol?
Sziasztok!
A címben említett gép LC370wud kijelzővel van szerelve. Hang van háttér van, a kép helyén függöleges és vizszintes csíkok, sávok láthatók. Addig jutottam, hogy a t-con boardon ha U3-at fagyasztom akkor megjön a kép egy ideig, de ahogy melegszik újra elmegy és marad a a csíkozás. T-con panelt keresnék száma6870c-0246b.