Sziasztok,
A tápon a zener cserét megcsináltam, évek óta működik tökéletesen a TV. Még 10 évvel ezelőtt az összes kondit cseréltem a paneleken. A feleségem elmondása szerint menet közben volt egy durranás, azt gyorsan ki is húzta a falból. Bedugott állapotban nincs kép hang van. Mindegyik panelen a biztosíték rendben van. Elpukkant kondit nem látok, nincs égés nyom nincs szaga semminek. Merre keressem a hibát? Mi durranhatott?
Köszönöm a segítséget!
Sziasztok!
Hoztak egy Thomson L32F249U4CW tv-t, amiben izzik a proci. Kerestem bele egy ugyanilyen maint, a kép fejtetőn és színek összevissza.
A taplraállítás sikerült, és a vesa - jeida átkapcsolás után valamivel jobbak a színek - de még nagyon rossz.
Keresek egy VESTEL_D1_Plus_TMG.bin fájlt, ha jól tudom ebbe nem a VESTEL_D1_Plus_PNL.bin -t kell módosítani.
Gyári main cetlijét lefényképeztem, csatolom - lehet hogy van rajta használtató adat.
Előre is köszönöm!
Joco
Üdv mindenkinek!
Hozzám került, egy a címben jelzett készülék. Olyan gondja van, hogy a fehér szín inkább szürkés.
Olyan mint a régi western filmek, mikor újra nézzük. Mintha valami szemkímélő módban volna.
A táppanelen a kh-s részeket átforrasztottam, néhány elkót cseréltem, de nem változott.
Ezek alapján, esetleg van valakinek ötlete?
Alaplap típusa: EAX40150702 /17/
LD84A/84D
Üdv, Feri
Sziasztok!
Nincs gyakorlatom plazmák terén ezért egy kis oktatást kérnék, mitől lehet az, hogy a képernyő sötét bármit kapcsolok, av-n viszont van hang, a paneleken lévő felirt tápfeszek megvannak vincsi megy, az Y és Z-sus hütőbordái csonthidegek /tápfeszek itt is jelen vannak biztik jok/ alul az XL board langyos.
Kicsit tanácstalan vagyok hogy merre induljak.