hello to everyone!
i have this model LG. the problem is : i have sound on tv but white picture
this problem is everywhere tv,scart,hdmi and vga.i have checked all the voltage and its ok, i think maybe has got problem the ic100 (maybe has got resolder? i dont know) i want to help me if anyone has got an idea what is it or has the same problem and solved.
thank you very much for all.
Tisztelt TV javítók!
Segítséget kérek a következő hiba okának kiderítésében, és javításában:
Tárgyi TV készülék fényereje lecsökkent. Az a tapasztalat, hogy a "Használói" menüpontban 100%-ra állítva is túl alacsony a kép fényereje. Érdekes, hogy a probléma a filmeknél határozottan rosszabb, csak a képek világosabb részei látszanak valamennyire, Egyéb tartalmaknál, (pl. híradók, stúdióból sugárzott műsorok, rajzfilmek, stb. bár itt is hiányos a fényerő, de viszonylag jól látható.) A kép paraméterei egyébként a beállítások között mind láthatóan jó irányban működnek.Kontraszt, színek, telítettség élesség, stb. láthatóan működik. A kép egyébként egyenletes, azaz nem látszanak állandó sötét foltok, sávok.
Minden egyéb funkció is rendben működik.
Azt szeretném megtudni, hogy a jelenség így leírva kb. milyen hibára utal? Valami táphiba, a LED-sor, vagy valami vezérlési probléma okozhatja-e inkább? Próbáltam hasonlót keresni a fórumban és máshol is, de nem találtam.
Alapszintű elektronikai ismereteim és gyakorlatom van, már sok mindent megjavítottam, de a TV-hez nem értek.
Gondolom, végig kell mérni a feszültségeket (ha vannak a panelon feltüntetett értékek), de szeretném tudni, okozhatja-e ezt LED-sor hiba, érdemes-e ezért szétszerelni a kockázatos kijelzőt, vagy meg lehet ezt állapítani a panel szétszedése nélkül is?
Próbáltam típus alapján LED-sor készletet keresni az ALIN, (ha esetleg az a hiba), de nem találtam ehhez a típushoz. Gondolom lehetséges, hogy más típushoz kapható sorok is használhatók, de hogyan lehet ezt megtalálni, ha erre lesz szükség?
Köszönöm, ha tudtok segíteni a hibakeresés menetében és a LED-sorok esetleg szükséges cseréje esetén a cserealkatrészek megtalálásában.
Sziasztok!
A tv minden bekapcsoláskor úgy indul, mintha először helyeznénk üzembe. Minden beállítást elveszít kikapcsoláskor; kép, hang, csatorna, stb. Szoftvert nem tudok frissíteni, mivel újabb van a készülékben, mint az LG honlapján.
Esetleges javítási tippeket kérek tőletek!
Üdv.: Péter
Udv tanyalakok!Fentemlitett lg plazma gyari reset allitas kozben egyszercsak lefagyott a nyelv beallitas menuben.Azota semmi reakcioja a taviranyito vagy a panel gombjainak nyomogatasara,st.by-ba sem hajlando lealni,csak elsotetedik a displai.Halozatbol ha kihuzom es ujrainditom "digitalis tv initializalasa"felkialtas utan nyelv menu es tovabb semmi.Szervice menu aktivalasi modszerek sem hoztak semmi eredmenyt.Ha valaki tud segiteni elore is megkoszonom a faradozasat.
Tisztelettel:Rakoczi