Sziasztok
Philips 47PFS7509/12 LCD TV kabelteve jellel par masodperc utan ujraindul. Jel nelkul nem indul ujra.
Gyari visszaallitas, ujratelepites megvolt.
Beleirtam USB-rol az utolso firmware-t (antenna nelkul), azt siman megcsinalta.
Probaltam hatteret lehuzni, hangszorok nelkul inditani, nemitani, stb, de valtozatlan.
Feszultsegek, amennyire a helyszinen meregettem, normalisnak tuntek.
Van-e otletetek erre?
Elore is koszonom.
Minden jot,
Janps
Sziasztok !
Adott egy LG29FS2 típusú TV CRT-s készülék. A baj vele az,hogy véletlenszerűen kikapcsol. A szervizkönyvet meg találtam itt a tanyán és Nagyon szépen köszönöm !
Amit csináltam eddig:
-átforrasztottam a Fő tápegység IC- t;
-Kicseréltem a C402-est (sormeghajtó előfokozatának a pufferét);
-átforrasztottam a függöleges eltérítő IC lábait .
A függőleges eltérítő IC "hibája" esetén a készülék letilthat;
-A sorvégtranzisztor kollektor emitter lábai között található C405 680pF/2KV szó szerint szénné égett ! (Miért ?). A régi kondi rendesen volt beforrasztva.
Le tilthat esetleg attól ,hogy az (Automatic Beam Limiter-től) ABL nincs visszacsatolás !!!mindig!!! , vagy flashover van a képcsőben ? És amiatt ?
A sortranzisztor C-E között lévő 680pF/2KV kondenzátor képcsőfüggő és a flashoverek miatt ment tönkre a régi ? Vagy anyag hiba ?
-A tranzisztor túlélte. *** Mint említettem időszakosan kikapcsol a készülék.
***A kép és hang amikor üzemel egyszerüen kifogástalan !****
Tisztelettel érdeklődőm mi okozhatja még ezt a hiba jelenséget ?
Előre is köszönöm a megtiszetlő figyelmeteket , és segítséget mindenkinek !
Üdv : Lengyel József
Sziasztok!
Talán nem meglepő módon (úgy látszik üldöz ez a márka) ismét egy LG készülékkel akadtak gondjaim.
Tápegység hibája volt ami nevezhető "megszokottnak", de vitt néhány alkatrészt magával az alaplapon is.
Stab. ic. végfok (ez lehet nem a táphibából ered), stb. Ezek beszerezhetőek nem is vészes árban... ugyanakkor a "lánc" végén található hangszórók is megsínylették a hibát. Mint látható, szépen ketté vágta őket a zárlat.
Ez is létező alkatrész (egyik üzletben) na de az ÁRA? (16 000) és ugyebár kettő van belőle a gépben.
Adódik a kérdés, ismer valaki más beszerzési lehetőséget/helyettesítőt, vagy vegyek erőt magamon és tekercseljem?
(elég régen nem csináltam már ilyen kis méretűt, de az árat nézve lehet nem leszek lusta)
Köszönettel: Z.
Tekintettel a tulaj (na meg persze a magam) türelmetlenségére, tekercselés mellett döntöttem. Kapott a hangszóró egy (két) új csévetestet és tekercset. Most "tesztelés" következik és amennyiben holnap még mindig működik... megy szépen haza.
Köszönöm mindenkinek a hozzászólásokat, még hasznukat fogom venni!
:idea:
Sziasztok , bekapcsolás utáén 15-20 percig jó a kép utána elsötétül és egy darabig összetört , később meg meg csíkos a kép . Kikapcsolva - újra indítva megint jó egy darabig . Hátlap , fém takaró nélkül megy már 2 órája .
BGA , Mainbord hiba ?