Üdv,
LG 37LC51-ZA TV HDMI bemenetre adott 720i, 720p (1080i) jel esetén a kép tökéletes, hang nincs.
HDMI bemenetre adott SD (576i) jel esetén van hang és kép. Analóg bemenetekre adott jel esetén van hang és kép.
Jelforrás (HDMI):
1. Tatung IPTV vevő (TTI STB-3310). Szélesvásznú (576) és 4:3 jel választása esetén van hang, 720 ill 1080 esetén nincs.
2. PC. Bármilyen képfelbontás esetén csak kép van, hang nincs.
Feltételezem, hogy SD esetben HDMI-n a hangjel digitálisan megy át, mert az analóg bemeneten tapasztalt enyhe brumm megszűnt.
Szerviz menüt (menü gomb TV-n és távirányítón) próbáltam, ott nem találtam meg a megoldást.
Köszönettel veszek minden tippet, javítási ajánlatot. (Bp. Kispest)
mml
Sziasztok...
Még mindig ezzel a mocsokkal, küzdök, de már szinte kész--
Adott egy UE46B6000 main... Beletettem egy monitorba, aminek a mainja kuka lett-- A kép fejjel lefelé volt, emiatt a HV flip-el meg kellett fordítanom a képet, de ahhoz a mainon belül más típust kellett választanom, mert a B6000-nél ez nem működött..
Minden OK, végül az MKV film lejátszás is megy...
Most azonban felmerült egy újabb szívásom.. Most kötöttem be a hangszórókat, de full süket, nincs hang.. Ha állítom a hangerőt, nem hangszóró ikon van, hanem fejhallgató.. A hang menü is csak félig aktív, gondolom a tv azt hiszi, hogy fejhallgató be van dugva--- A szépséghiba, az ue46b60000-n nincs fejhallgató kimenet.. Gondolom az általam beállított típuson már van... Hogy hogy, azt sajna nem tudom.. vagyis hogy a lapon van a hp aljzat, vagy kidobó stb.. régebben is jártam így egy régi samsung tv-nél, hogy a zajos táp miatt firkált, s átírta az eepromot.. Ott volt azt hiszem "HP ID" menüpont, ahol lehetett állítani, hogy a fejhallgató alacsony vagy magas szintnél aktív... Itt ilyet sajnos nem találok... Van az újabbakban is ilyen más néven??
KÖszi..
L
Sziasztok,BÚÉK Mindenkinek!
Segítségeteket szeretném kérni egy 26"-os LG LED tv-hez keresek alaplapot.Alaplap típusa: EBT61066915
neten rákeresve Kispestvideónál írja 15ezerért,és hoz egy letölthető listát az Elektrotanyától amiben szerepel 10ezerért,de nem találok semmi elérhetőséget.
Nem mindenáron,de vevő lennék rá esetleg a 24V-os külső tápja is érdekelne.
Ha valakinek van elfekvőben,vagy tudjátok hogy a lista kapcsán kihez forduljak kérlek segítsetek!
Sziasztok!
A fent nevezett tv javításában (chassis LD12C) kérek segítséget, main-on méregetve a 0,9 ;1,5V-ok, 2,5V ;3,3V és 5V-okon nem látható kiugróan nagy zaj (szkóppal is nézve).
Elmondás alapján 2 hete kezdődött eleinte még menet közben megjavult most már mindig rossz.
A segítséget előre is köszönöm, makittib.