Üdv mindenkinek .Tevion nevet viselő Beko 7LY.190-03 bélésű tv bekapcsolás után 25-30 másodperc után átmégy készenlétibe és ilyenkor kell várni 10-15 másodperced , hogy újra lehessen indítani . Különben k.h. volt benne bőven , minden átforrasztva , de a hiba maradt és mikor kikapcsol a proc. on/off lába átmegy stby állapotba és elveszi a +8V-ot az STV2246-tol és megáll a sor. Valami ötlet jó volna , mert mikor működik minden fesz. jó , csak azt nem tudom , hogy készenlétiben jó e a 110V sortáp mert hasonló félvezetőkből felépített 11ak30 tesónál 12v szokott lenni.
Sziasztok! A képen látható jelenség tapasztalható a készüléken. Ez a szinkavalkád, van, hogy elsötétül, van, hogy bevillan a tökéletes kép, de állandóan változik. Bekapcsoláskor szinte mindig jó. Szerintetek mi okozza? y-sus, z-sus átkondizva. A tápokat jónak mértem.
Hi!
Érdeklődnék, ez csík hiba?
Kösz
Sziasztok !
A fent említett LCD TV-vel (chassis 75B) lenne a gondom.
A hibajelenség a következő volt: Se kép se hang. Szétszedés után a tápban és az inverterben az összes kondi púpos. Szokás szerint mindegyik cserélve lett.
Bekapcsolás után felvillan a kijelző kb 3 sec-ig ,kiírja a TV AV 2 bemenet ,majd éppen csak derengő halvány megvilágítás (csak teljes sötétben látszik ) , nincs jel felírat. Az inverter fényerő szabályzó bemenete a kezdeti 3,6 V-ról közel nullára megy le. Hasonló invertert is beletettem ideiglenesen a helyzet ua.. Ami még érdekes ,hogy a készülék semmilyen gombra nem reagál, nem leget másik bemenetet választani. A digit panelen az 1,8 V-ot előállító fesz szabályzónál a 100 uF kondi is cserélve lett. A többi ESR mérővel jó.Még annyi ,hogy természetesen az összes tápfesz kondicsere után rendben van , szkóppal is ellenőriztem mindet.
Ha valakinek lenne ötlete nagyon várnám.
Köszönöm
Üdv
Miklós