Sziasztok! Szeretnék vásárolni egy a címben már említett LGP32-09P tápegységet. A modul egy lg 32" TV-be kellene! Ha valakinek van ilyenje eladó kérem szóljon! Köszönöm, és BUÉK!
Sziasztok,
van itt egy tárgyban nevezett LCD TV. Van tápban 2 db zárlatos dióda. D500 és D504. Kiszedtem mindkettőt, az egyik 1N5406, a másik számomra ismeretlen 3PDA606F feliratú. Ez utóbbit nem tudtam beazonosítani, valamint nem tudom melyik pozícióban melyik volt... A fellelt rajzok a tápot nem tartalmazzák. Tudnátok segíteni? Táp rajzzal, vagy lelesni egy szétbontott / javítás alatt álló TV tápjáról.
Köszi.
Üdv.
Tamás
Sziasztok!
Van egy lg32d350-za TV ami factory reset után olyat produkál, hogy csak kb 2 másodpercig reagál a gombokra.
Egyelőre a gyári beállítosok utáni setup folyamatot kezdi el minden bekapcsoláskor, de nem tudok rajta végigmenni, mert a gombok egy idő után már nem működnek se a távirányítón, se a tv oldalán.
A factory reset előtt semmi baja nem volt. Van valakinek tippje, hogy mit lehetne kezdeni vele?
Köszi
Sziasztok!
Ezzel az LG-vel küzdök, mert kb. két másodperccel az indítás után lekapcsolja a háttérvilágítást (bejött az LG logó). Ha lámpával megvilágítom, akkor látom hogy rendesen működik a készülék, a menü gomb megnyomása után a kijelzőn megjelenik a menü. A háttere kétoldalon megvilágított élmegvilágításos, 2x64 darabos LED csíkkal szerelve, 8 db-os szakaszokra bontva kap tápot. Szétszedtem a kijelzőt, szakaszonként többször is ellenőriztem a LED-ek állapotát. Mindegyik kifogástalanul működik. Ha bekapcsolom a készüléket, akkor mindkét oldalon világítanak kb. kettő másodpercig a LED-ek. A tápról leválasztva és teszterrel szakaszonként a tápegység csatlakozójánál meghajtva is működik az összes LED.
Arra gondoltam, hogy a LED driver IC (AS3695C) vagy valamelyik FET (16 db 4NQ10L)lehet hibás. Tettem bele egy másik bontott de tesztelt tápot, a hibajelenség ugyanaz maradt, tehát nem hibás a tápegység (EAX62865401/8 ill. EAY62169801).
Szeretnék tanácsot kapni arra vonatkozóan, hogy mit ellenőrizzek le rajta, mi okozhat ilyen hibát.
Köszi:Zoli