Tisztelt Kollégák!
A címben szereplő LCD TV-vel meggyűlt a bajom. Segítséget kérnék a javításában. A jelenség a következő: bekapcsolás után elindul, háttérvilágítás megy, kép nincs, csak a tetejétől mérve 10 cm-re van egy 3 mm széles világos csík ami nem éri végig a kijelzőt (kb 10-10 cm hiányzik a két oldalon), hang nincs egyik bemenetről sem. Hűtésre, melegítésre, ütögetésre és csavargatásra nem reagál. Tápegységet végigmértem ESR mérővel, kondik jók, nem púposak, a névleges feszültségek megvannak. A main board-on a stabilizátorokon megvannak a feszültségek, semmi nem melegszik rajta, T-con panelen feszültségek rendben, bizti jó. Még nem láttam ilyen hibát, segítsetek, mi okozhatja, mit nézzek meg? Várom a hozzászólásokat!
Üdv! Zoli
Sziasztok
A fenti tv tápját valaki próbálta javítani, de a rossz alkatrészt nem rakta vissza.
A tápban eldurrant a U500 pozícióban lévő SMD 8lábú IC, és az általa meghajtott FET sincs visszarakva.
A táp típusa: LGP32-08H EAX40097901/15
Ha rajz lenne az lenne a tuti.
Köszi
Szabi
Szevasztok!!
A fent nevezett modul ( EAX31742701) egy LG 42PC1RV-ban uzemel.Mikor hozzam kerult , a kep kontraszt szegeny es kisse pirosas volt , a Vs bisztositekja a modulon szakadtt.Va es Vs feszultsegek, a TV-ben megadott cimken levo ertekuek. A hibrid modul labain , test fele, zarlat merheto az ER_DN_OUT , EP_UP_OUT es az SUS_OUT labakon. Sikerult egy bontott modult keritenem.A kerdesem az lenne mire figyeljek kulonosebben hogy nehogy a jo modul is seruljon.
A tulaj elmondasa alapjan a meghibasodas mikodes kozbel tortent ,csattanas utan ( valoszinuleg akkor ment ki a bisztositek) semmi elojelet nem adva.
Kossz a segitseget , Peter
P.S. Elnezest kerek a Kollega Uraktol mert az elso hibaleiras tevesen jelent meg egy nem igazan szakmabeli baratomnak koszonhetoen.Ezt most vettem eszre es javitottan.
http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=770P1010556.jpg
Sziasztok!
Ez előtt egy hónapja volt nálam ezzel a hibával, akkor cseréltem STR-F6654, 2.2R, 100uf alkatrészeket. Egy hete tönkre ment, de csak most hozták el, most átmérve megint zárlatos a STR-F6654, és az ellenállás is szakadt. A tápban átmértem a többi ellenállást de azok jók, de most rendelnem kell az icét, de még mit nézzek meg?