Üdv mindenkinek. Egy LG chassis MC05 (29fs2anx)- ez kérek valami javítási ötletet .Bekapcs relé kapcsolja a tápot , fel áll a rendszer táp , a sor indulna , de fél másad perc azt megáll , relé lekapcsolja a tápot, marad a készenléti. ilyenkor a sortrafón (fűtést szoktam figyelni ) arra a pillanatra még megy zavaros de egyenletes nagyságú impulzusok vannak ( nem lecsengő csökkenő mint a rossz trafónál ) . Minden estre új sor trafó próbálva , semmi változás . Sor vég bázisa fel szabadítva , égővel terhelve a táp megy a sor vezérlés (szkópal ) folyamatos . Raszter korrekció átmérve, zárlat nincs. Már az eltérítőt is gyanúsítgatom , A68ers lg-Philips képcső) mérve 0,4 ohm , 100 uH még a Philips erf 0,4 - 300uH ( ez volt össze hasonlításra ) Egyelőre eddig jutottam , most pihentetem és jobb híján új erővel majd egyesével átméregetek minden szóba jöhető alkatrészt , de ha valakinek valami tapasztalata van szívesen fogadom .
Sziasztok!
Megint nekiláttam egy Plazma tv-nek. A kép sötét, klasszikus plazmakijelző-szemcsés (gyorsan mozgó színes szemcse-zaj). A fekete kép is szürkén dereng.
Ami furcsa, ha AV-re kapcsolok és totál fekete a kép akkor megjavul amíg nagyon kevés a képtartalom. Például a NO SIGNAL felirat tökéletes, hangerő jelzés is jó, de ha a menüt előhívom akkor már elgyengül és beszemcsésedik.
Sajnos ezekről a készülékekről roppant hiányosak az ismereteim, de a kijelzőre felírt VS és VA feszültségeket ellenőriztem, 5V rendben, az Y-SUS panelen a VZ: 95,7V VSC:142V VY:193V.
Tápellátás rendben, az összes fet drain-ján van feszültség, de ami furcsa hogy ennek ellenére az Y-SUS legnagyobb hűtőbordája meleg de a többi hűtő beleértve a Z-sus -t is mind hideg fél óra üzem után is.
Y-sus panelen a potikra reagál a kép, kivéve a VR501 potira (a leghosszabb hűtőborda alatt a bal oldali).
Előre is köszönöm!
Sziasztok!
Most került hozzám azzal a hibával, hogy bekapcsolják és egy idő után kikapcsol. Rögtön nem is lehet visszakapcsolni, de egy idő után magától vissza is kapcsol. Eddig átnéztem az elkókat, ezeket cseréltem is, de semmi változás nem történt. Merre keresem a hibát, a tápban vagy más fokozatban lehet gond?
Sziasztok!
Adott egy fenti kis TV. Tápot ráadva a LED világít, gombnyomásra indul, mert villog. De kép nincs.
Ezt követően a gombra sem reagál, csak tápelvétellel lehet újra kezdeni.
A belső tápfeszek rendben. 12V, 3.3V, 1.2V stb.
A kijelző LED-jeinek a háttér villanyt a bekapcsoláskor fellöki 50V környékére, majd szépen ejti le egészen 19V-ig, ott is tartja.
Ez egy fényes kijelzős vacak, semmit nem látok a LED-ek állapotából. Szétszedni sem lehet, mert ragasztott kijelző. (Innolux V236BJ1-LE2 C)
Szerintetek?
Main kép mellékelve...