Sziasztok!
A LG 42PC1R tápegység javításában kérnék segítséget, sajnos táp részről rajzot nem találtam.
Gazdája szerint nehezen lehet bekapcsolni - nálam egyáltalán el sem indult.
Távirányító/bekapcsológombra csak a relé kattan, se Va se Vs se 5V-ja nincs. Primer kör kiskondiai mérve jók (púposat nem találtam), de cseréltem semmi változás. Olyan mintha valaki cserélt benne régen párat a szekundernél. Ilyet még nem javítottam. Olyan mintha a PFC rész (ICE1PCS02) halott lenne. Tápja multiméterrel kb. 5V-ra megy fel 1 pillanatra, szkóppal kb 10V-nyit olvastam le. VSENSE-n a feszültség 0,9V nem változik relé kapcsolásra (3db 250Kohm nem szakatt); GATE kivetetésen semmi szkópon egyenlőre csak DC állásban.
Relé által kapcsolva a pufferja kb.300V-ra töltődik (leválasztó trafóm 100W-os) miatt kicsit kevesebbre részletesebb mérés miatt evvel is meg közvetlenül hálózatról ugyanúgy nem indul. Lehúzva a Z-sus és az Y-sus paneleket a tápról külön-külön és mindkettőt semmi változás. Porcelán tokozású ellenállásokat jónak mérem.
Pár fotót csatolok a LG plazma 6709900019a.jpg netről szedtem teljesen hasonlít - a többi a készülékről van.
Segítséget előre is köszönöm, makittib.
Sziasztok!
Már egyszer volt témám ez az LG gépezet. A hiba kezdete a zárlatos sortranyó volt. Mivel nem kaptam bele D2689-et így helyettesítettem C5857-el illetve cseréltem a kollektor körben lévő tárcsakondit is. Első indításnál elég furcsán indult és furcsa hangot hallatott majd leállt és azóta az istennek se indul. Most olyat produkál hogy elindítom és amikor megjön a sorimpulzus akkor rögtön leállítja magát stby-ba de vissza is kapcsol azonnal. ABN védelmi kör alkatrészeit gyárilag kihagyták belőle csak a Q804,Q403 stb alkatrészek vannak a lapon. Így még arra se tudom fogni hogy azonnal védelembe húzza, pedig a jelenség ugyanolyan. Mert lehúzza alacsony szintre a power/abn ágat. De csak akkor ha beteszem a sortranyót, ha nincs benne a sortranyó akkor vígan működik van sormeghajtás normál jelalakkal adás hang stb... Sortáp 120v és még erre se tudom fogni a védelem aktiválódását mivel ha nincs benne sortranyó akkor is ugyan ennyi és mégis üzemel. Mi lehet ennek a dögnek a hibája? Találkozott már valaki ilyennel? Aki tud kérem segítsen mert én már kifogytam az ötletekből :S
Üdv:Irkax
Üdv. Mindenkinek!
A készülékbe a hdmi kábelt bedugva a menüben rákattintva írja,hogy csatlakozik. Nem talál jelet.
A HDMI ic lábain a feszkók megvannak.
Nem tudom mi a fene van de már unom,hogy egy héten belül 2 szer ugyan azzal a gagyi hibával találkozom. Nem tudom nem e lenne érdemes először az eprom tartalmakat frissíteni.
De vajon hol található meg megint?
Természetesen:
http://remont-aud.net/dump/lcd_pdp_tv/lg/lg_42le5500_za_shassi_main_board_ld_03e/246-1-0-39026
oldalon. Ha valaki megtenné,hogy letölti.
üdv.
Sziasztok,
van itt egy ilyen TV. Készenlétről bekapcsolva elindul, de amint megjelenik a kép (cca 8-10 mp) lekapcsol. Semmiféle hiba nem látszik a képen, geometria rendben, nincsenek visszafutáscsíkok meg egyéb parajelenségek. Miféle védelem aktiválódik?
Köszi.