Tiszteletem!
Adott ez az utcáról mentett 42LG5000 TV. Azért hoztam be mert pár házzal lejjebb a gazdája kirakta! Szeretném megmenteni, mint majdnem minden régi számítógépet, ami a kezem ügyébe keveredett valaha. :-)
Tehát a hibajelenség a következő!
A TV-t feszültség alá helyezve a TV bekapcs. gombja világít. Ha megnyomom a bekapcs. gombot, akkor az eddig világító led 3x felvillan erősebben és a TV-n bekapcsol a háttérvilágítás, majd 1mp múlva a háttérvilágítás fényereje kb. 50%-ra esik vissza és csak zúgás hallható. Kép nem jelenik meg ez idő alatt, előtt vagy utána.
Amit megvizsgáltam!
A TV hátulját levettem. Tápegységet szemrevételeztem, a kondenzátorok nem púposak, de ettől még lehetnek akár rosszak is egyes tagjai a tápegységnek.
A TV-t bekapcsoltam megint és a két CCFL inverter közül a bal oldali(azt hiszem MSTER-nek hívják), zúg-sípol. De nem kizárt hogy a jobb oldali is!
A feszültség értékeket lemértem STBY üzemmódban is és bekapcsolt állapotban is. Részleteznem.
A 16.5V feszültség STBY állapotban ~15.3V, amikor bekapcsolom a Készüléket és a háttérvilágítás inverterek bekapcsolnak, akkor megjelenik a 16.5V. Ha a master(bal oldali) inverter tápegység felőli csatlakozóját leveszem, akkor alaphelyzetben(STBY) 15.3V-ot mérek és bekapcsolás után is (amikor az invertereknek dolgozniuk kellene) 15.3V marad!
A tápegységen mérhető többi feszültség, 12V megvan, 5.2V az 5.08V
A POWER_ON 3.3V bekapcsoláskor.
Az inverter 24V-os feszültsége is megvan.
További mérések!
Bekapcsoláskor amikor az inverter megy és zúg, a csatlakozóján a BAI lábon megjelenik 3.3V.
INVON/OFF: 5V
PwM-DIM: Nem mértem :-(
ERROR: 0V
Kérdésem, hogy az inverter panel beleszól e abba, hogy a tápegységnek a 16.5V-os leágazása csak 15.5V?
Az inverter panel hibája befolyásolja-e azt hogy nincs kép 50%-os háttérvilágítás mellet sem, vagyis letiltja e a mainboardot a hibás inverter panel?
Az inverteren lévő ERROR láb értéke hány Volt?
Kikerülhető-e az inverter? Mert ha igen, akkor LED-essíteném a háttérvilágítást! Kis Orion TV-nél csináltam és bevált.
Köszönöm!
Jácint
Sziasztok!
A napokban került hozzám egy LG 42LW5599 tévé.
Úgy tűnik reballozni kellene a professzort,mert a psu rendben van, mégis csak a stdby led világít,egyebet nem csinál.
LC420EUF(SD)(F2) displayel szerelt.
Keresnék olyan szakit a tanyáról ( Kecskeméti előnyben - ha van egyáltalán), aki tudna segíteni a reballozásban,vagy keresnék olyan jól működő,de törött tévét,amelybe ezt a displayt szerelték.
A keretem rá 30K max. Remélem,ennyibe belefér.
Minden hozzászólást szívesen fogadok.
Üdv.!
Laci
https://kepkuldes.com/image/9PJV0Y
https://kepkuldes.com/image/9PJaUf
https://kepkuldes.com/image/9PJdGd
https://kepkuldes.com/image/9PJv7y
https://kepkuldes.com/image/9PJp93
https://kepkuldes.com/image/9PJFO2
https://kepkuldes.com/image/9PJndP
https://kepkuldes.com/image/9PJMKH
Sziasztok!
Leellenőriztem az LG CF29H30T készülék MC74A sasszijában -amibe az AN5860-at is kerestem, mert meghibásodott- a többi OSD-hez kapcsolódó áramköri elemet is, és kiderült, hogy a CXP86441-509s processzor G-OSD kimeneti portja (pin31) is földzárlatos.
Új processzort eddig sajnos nem sikerült beszerezni.
Tehát az új AN5860-al csak R és B OSD szín lett, G nem. A legtöbb kijelzésnek tiszta zöldnek kellene lenni, de így csak a fekete ablak volt látható. Az FB kapuzó jel pontosan a karakternek megfelelő ablakot vágott ki a jelből, de mivel G komponens nem érkezett az átkapcsoló IC bemenetére, fekete karakterek jelentek meg a képernyőn.
Ez nagyon zavaró volt, mert sötét képrészeknél az OSD nem látszott.
Néhány nap fejtörés után arra jutottam, hogy valahonnan kellene "lopni" G-OSD jelet (vagy valami hasonlót) a kapuzó IC (AN5860) G bemenetére (pin13).
Azt találtam ki, hogy a G jel 10nF-os csatoló kondenzátorának (C563) kiemelésével megszakítottam a pin13-ra vezető G jelutat, és a felszabadult kondenzátorral összekötöttem az IC FB és a G bemeneteit (pin7-pin13). Így a G bemenetre is az FB jel jutott, mondhatnánk, hogy "önkielégítő" módban.
Az eredmény a vártaknak megfelelő lett: megjelentek a zöld OSD karakterek a képen. Formájuk is teljesen elfogadható.
A megoldás egyetlen kis szépséghibája, hogy azon OSD keverékszínekben is lett zöld komponens, amikbe nem kellene, és így az eredő színük megváltozott. Ez nem nagyon zavaró, mert így is jól láthatók (olvashatók) az ilyen színkomponenseket tartalmazó karakterek.
Lehetne még módosítani a "lopott" G komponens amplitúdóján, amivel a színkeverési arányok némileg megváltoztathatók lennének, de kérdés, hogy érdemes-e az időt ráfordítani.
Kérlek benneteket, mondjatok véleményt!
Ui:
Kicsit finomítottam a dolgon, az FB-ből lopott G jelet kissé leosztottam.
Meghagytam a jelútban az eredeti helyén az R62-R72 osztót és a C563 kondenzátort is. Egy másik 10nF-os kondenzátorral a kontroller lábainál kötöttem a G vonalra az FB jelet (pin34), persze a földzárlatos 31-es lábat kiszigetelve.
Így kevésbé fényesek (telítettek) lettek a zöld OSD karakterek, és a G komponens nemkívánatos hatása is csökkent a többi színre.
Készen van, összeraktam.
Üdv:
Fülesmester
sziasztok
...az volna a kerdesem,ennek a tvnek az elterito fokozatanak milyen ohmikus ertekei vannak,tehat menyi ohm a sorelterito es a kepelterito tekercsek ellenallasa.
Amit merek...kepelterito tekercs 5 ohm,sorelterito tekercs 0.7 ohm.
Szerintem zarlatos...De jo volna osszehasonlitani.