Sziasztok!
Ebben a készülékben pár hónapja ledeket cseréltem. Most az a jelenség, hogy középen halványabb a háttér világítás. Gondoltam valami gond van a ledekkel, szétszedtem.. kiderült azokkal semmi probléma! Három csík van, két "csatorán" hajtva. Középső külön a többitől. Bekapcsoláskor egy pillanatra egyformának tűnik, de ahogy szabályoz a driver, középső fényerejét visszaveszi kb. 20%-al. Csíkok bekötését felcserélve, ugyanez a helyzet, tehát még csak "üzemi" probléma sem lehet a ledekkel. Érdekes módon ezen a csíkon digi műszerrel csak 12V-ot tudok mérni, holott erről (8led) nem is világítana. Valami árulás van! "Tippje" valakinek?
Köszönettel: Kiss Z. |
Üdv!
Nem igen szoktam plazma Tv-ket javítani, de került hozzám egy LG 50PA6500ZA plazma TV.
Egy két tanácsot, vagy segítséget kérnék.
Első körben, nem kapcsolt be a készülék, a relé meghúz, de nincs kép.
Viszont, ha Y-Buffer felső részét eltávolítom, bekapcsol a készülék, természetesen fél kép látható rajta, ami hibátlan.
Megnéztem a felső Y-Buffer-t száma: EAX64300101 Rev 1.1 EBR73763903
Ahogy mértem, az egyik R2A20299FT IC biztos hibás. LG PDP50R4 kijelzőkbe szerelték ezt a panelt.
Tud valaki esetleg olyan helyet, ahol be tudok ilyet szerezni, vagy ami jobb volna, hátha valaki tudja cserélni nekem az alkatrészt, vagy ha valakinek van ilyen panelja, ami hibátlan, az is érdekelne.
Külföldi oldalon olvastam, hogy van ilyen alkatrész, de gondoltam, hátha közelebb is találok.
Kérdés, hogy ilyen esetben, ha az Y-Buffer-en elfüstöl egy IC, az Ysus panelon is lehet hiba?? Mert olvastam más típusnál , hogy előfordul ott is zárlat, mondjuk nem igen találtam sehol hibát utána, de hátha átsiklottam valamin, meg mint írtam is a felső Y-Buffer nélkül , megy a készülék, csak fél kép látható.
Köszönöm előre is a segítséget!
Sziasztok!
Következő lenne a problémám, hogy progressive módban tudom a konvergenciában eltolni(V/H-shift) a színeket de normál váltott-sorosban nem tudom, de a kurzor mozgatja az adott szekcióban az adott szint. Mi lehet a probléma?
Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni. A fenti TV-ben a háttérvilágítás nem indul. Kijelzőt kivettem, LED sort kimértem működik. Csatlakozóknál kontakt hiba nincs. A LED DRIVER 1-es lábára azaz az EN lábára 2,63V érkezik meg az alaplapról. A DRIVER 9 lábán azaz a PWMO lábon nem mérhető semmi. Lehet-e a MAP3202 IC hibás. Én még ilyennel nem találkoztam. A DRIVER tápfesze 12 V is megvan.