Szia.
Egy plazma tv jöt a kezembe a hibajo ojan mind egy gamakorektor a lcd knel.
a plazmaknal nemvagyok járatas. Azér a kérdesem az volna hogy ez kijezö hiba,
vagy lehet a kontrol panel oka is. A táplalasok joknak tünek.
segitseget köszönom
üdv Gyuri.
Üdv. mindenkinek!
Van egy LG 42-es plazma Tv-ém amit lomostól vettem z-sus panel hibás volt tönkre ment a hibridbe 6 alkatrész.
kicseréltem ment a tv rendesen kb 10 órát gyönyörű a kép is de volt, hogy sistergö hangot adott mint amikor fogja valami a tápot, mert fogja valami a tápot viszont a sistergés az y-sus panelben hallható de nem biztos olyan fura hang hogy alig lehet megtalálni helyzetét.
Miközben adta a hangot a képen színes pöttyök jelentek meg de nem vészes tehát a képernyön nem sok minden látszik a hibából, tudtam ez igy nem jó és elkezdtem méregetni, az y-sus áramfelvétele 2x-esére növekedet miközben a hangot adja, 0,3A-ról 0,6A-ra.
A Z-sus panel áramfolyása szintén 2x-esére emelkedik, hogy az y-sus nem ment tönkre csak szerencse, a z-sus panel hibrédjében szintén az a 6 alkatrész ment tönkre.
tehát most rendeltem még egy hibridet és nem szeretném hogy megint gallyra menjen tudtok nekem segiteni hol lehet a gond és mivel?
hibás lenne a vezérlő panel? Ha igen mi a hibálya?
Találtam a neten egy ilyen oldalt:
http://ffseb.wordpress.com/2012/02/02/fixing-the-lg-pdp42v5-coloured-dots-problem/
Szerintetek ha kicserélem a fent leirt alkatrészeket helyre jön a TV?
Sziasztok!
A fenti gépnél bejön az ORION felirat majd kikapcsol és újraindul, ismételgetve a végtelenségig. Flash tartalom hiba is lehet a netes fórumokat olvasgatva, valaki tudna-e küldeni ehhez a sasszihoz, 25Q64BSIG ic van benne, vagy van-e valami más ötlet?
Ebből az apropóból szeretnék venni egy írót is, egyet kinéztem, kérdezném hogy használ-e valaki
ilyet, ill. hogy van-e ár/értékarányban ennél jobb lehetőség?
Üdvözlet!
Kaptam egy törött kijelzős 37LH3000-et. Bekapcsol, háttérvilágítás jó, hang is van, sőt, kép is egy kb 5x10 centis sávban a bal felső sarokban.
Találtam egy eladó T370HW03 kijelzőt, az lenne a kérdésem, hogy ezzel rendesen működne? 2009 novemberi a masina. Illetve érdekelne, hogy a T370HW02 Tcon-jával működne-e (egyáltalán mechanikailag stimmel-e) a HW03 kijelző?
LCD TV javítással kapcsolatban nem sok tapasztalatom van, de élek a gyanúperrel, hogy esetleg T-Con hibája is lehet. Ezt abból gondolom, hogy azon a kis működő részén az LCD-nek nagyon kontrasztszegény a kép, a színek fakók, a fekete képtartalom világos szürke. Mintha egy CRT TV-n jól feltekernénk a G2-t. Persze ez nem jelent sokat, okozhatja a kijelző sérülése is (az a csoda, hogy bármi képet ad még, rommá van törve, a közepén egy nagy lyukkal... :) ). Plazmát tudom, hogy nem szabad törött kijelzővel járatni, de LCD-nél remélem, nem megy gallyra a T-Con, ha egy ilyen szélsőségesen durván összetörött kijelző esetleg beterhel neki valami átvezetés miatt.
Egyúttal megemlítem, hogy keresek kompatibilis kijelzőt Érd környékén, első körben egy próba erejéig, akár 32"-eset is, hogy kiderüljön, a TV százas-e. A Tcon-t is jó lenne kipróbálni egy másik kijelzőn, mert a bontott kijelzőket gyakran Tcon nélkül árulják, jó lenne tudni, az enyém jó-e.
Tudom, hogy ez nem a 'Wanted' topik, de a fő kérdésem a két kijelző kompatibilitására vonatkozott. A kijelző kereséshez majd indítok egy témát a 'Wanted'-ben, csak előtte szeretnék meggyőződni róla, hogy semmi más baja nincs a TV-nek.
Előre is köszönöm,
e.r.