Sziasztok!
Ismét segítséget kérnék azoktól, akik ismerik eme remekművet és megosztanák tudásukat.
Sajnos túl sok életjelet nem ad magáról a készülék, bár "a háttérben" dolgozik rendesen.
Vagyis tápegység rendben, elvileg minden feszültség megvan, beleértve a segéd tápokat is.
Kikapcsoláskor 3 villanás a leden. Amúgy persze se kép se hang... csak a procija forr rendesen. (még nem mértem hőfokot, de kézzel nem ajánlanám senkinek megérinteni)
Tehát adódik a kérdés, ez "normális", vagy ne is keresgéljem a baj forrását tovább?
Kiderült van életjel, CSAK háttér világítás nincs.
Immár a kérdés az, miként lehet (ha lehet) megállapítani, hogy inverter vagy cső hiba?
Köszönettel: Z.
A tulaj türelmetlensége miatt, nem kell tovább törnöm fejem... így "megoldás" született, vigye a fe..be.
KÖSZÖNÖM a segítségeket, máskor még hasznát veszem.
...és ismét aktuális.
Az előzményeket meghagytam, mert értelmét vesztené egy-két hozzászólás.
Tehát ott tartok ezzel a masinával, hogy rendesen működik addig, míg le nem akarom (menüben) venni a "háttérvilágítást". Olyankor (90% alatt) lekapcsolja a fényt. Vannak gyári "opciók", sport, film, játék, ki. Ezek közül is csak kettőnél van fény. Viszont akár a kontraszt, akár fényerő teljesen normálisan szabályoz.
Találkozott már valaki ilyen hibával????
Én totál elvesztettem a fonalat...
Üdvözletem!
Ennek a készüléknek ledes háttérvilágítása van, ám ez nem működik. A ledekre menő feszültség hullámzik, néha csak 8 néha 24V. A tápegység többi feszültsége stabil, hang van, egyéb funkciók működnek. Mivel 160 V-os kondi van szűrésnek, így gondolom jóval nagyobb tápot kellene kapniuk a ledeknek. Néha kicsit meg-meg villán a háttér fénye. Sajnos rajzot nem találtam róla a tanyán.
Üdv.: Ízirájder
Sziasztok!
Kaptam egy LG 22LG3050 LCD TV-t, azzal a hibával, hogy a kijelző kikapcsol, de az audio jel megmarad, hangja van. Mindegy, hogy milyen video jelet kap, pár másodperc után kikapcsolja a kijelzőt.
Video jel nélkül folyamatosan megy a kijelző! Tápegység fel lett újítva! Találkozott-e már valaki ezzel a jelenséggel?
Üdv : Zsolti
Sziasztok!
Nevezett készüléken bekapcsolást követően csak villogott a készenlét, más életjelt nem adott. Cseréltem az alaplapot(itthon találtam) aminek állapotáról nem tudok semmiit. Ezzel működik a készülék, de nincs hang(tuner) csupán sistergés... mint mikor nem megfelelő a hangnorma. Viszont váltási lehetőséget nem találtam. Lehet ezeknél valahol állítani, vagy inkább arra utal a dolog, hogy ez a lap is rossz?
Üdv,Z.