Sziasztok!
Szomszédom hozta át a plazma tévéjét, hogy nem kapcsol be. Elmondása szerint eleinte még bekapcsolt, de belilult a kép. Aztán mindig egyre nehezebben kapcsolt be, végül már egyáltalán nem. A piros készenléti led világit, bekapcsoláskor kattan a relé, majd elejt.
YSUS vagy ZSUS zárlatra gondoltam mert a táp panelon a Vs Va feszültségek sincsenek meg. Lehúzva a csatikat akkor sem, ezért a zárlatot elvetettem. A táp panelt kezdtem el vizsgálni, de mindent jónak mértem. Rendeltem ICE3BR1565JF regulátor ic-t, de nem javult a helyzet. Végül elvégeztem a 3. fotón látható tesztet és láss csodát kiderült, hogy a táp rendben van. Így már nem tudok másra gondolni mint hogy az alaplap rossz, nem jön ki róla az M_ON jel.
Érdemes szerintetek foglalkozni vele? Procit hajszárítóval megmelegítettem, de nem segített.
nils
Sziasztok!
A fent említett típusú tv egyetlen bemenetről sem ad hangot. A rajz szerint átméregettem az NTP7513 digitális végfokot, a tápjai rendben vannak viszont a 12 -es fault láb testre van húzva. Ez egy némítás, amit a q700 tranzisztor kapcsol a prociból (M4 láb) érkező NTP_MUTE jel hatására.
Ezt a némítást megszüntettem (elvágtam), de hang akkor sincsen pedig a végfok 7-es SDATA lábára jön a jel. Erősítőre kötve a digitális jelben jól kivehetően hallani a hangot aminek szólnia kellene.
Igaz a 8-9 WCK és BCK lábakon nem látok jelet. A 10-11 sda és scl lábon van kommunikáció ha változtatom a hangerőt.
Sajnos a fejhallgató kimenet ezen a panelon olyannyira ki van hagyva, hogy a bga proci alól szerintem ki sincsen vezetve. Analóg hang jel egyáltalán nincsen.
Szerintem a proci nem ad megfelelő jelet a végfoknak, talán a buszon keresztül is némít vagy nulla hangerőt állít be - mivel az NTP MUTE láb aktív. Gyári beállítást csináltam, menüben külső erősítőt nem lehet beállítani, fülhallgató nincs, szerviz menübe a doksi szerint csak szerviz távirányítóval tudok bemenni.
A gyártó honlapján azt írja hogy ehhez a készülékhez nem tud USB frissítést. A flash átírása is gond, mert van benne SPI flash, de van egy NAND flash is. Ha csak az SPI-t írom át az valószínűleg nem elég - és nincs is tartalom hozzá sehol.
A rajz amit használtam az 22ln450u típus, de elvileg hasonló. Feltölteni most nem tudom, mert a céges gépen nem vagyok rendszergazda és nem tehetek rá flash playert.
Előre is köszönöm a segítséget!
Joco
Sziasztok
A tárgyban szereplő tv HDMI kábelét menet közben csatlakoztatták. Azóta nem minden készüléket lát, pl a kábeltv-s box hibátlanul üzemel az xbox csak csökkentett felbontással hajlandó képet adni. Első körben szoftwert szerettem volna frissíteni hátha megoldja, de az Lg oldalán nincs hozzá. Találkozott már valaki ezzel a hibával, mi lehet a megoldás?
Köszönöm
Balázs
Sziasztok , még nézhető nem bontottam ki és visszaadtam , hogy majd ha lesz led csík hozzák el . Csak hogy így típus szerint nem tudom milyen hány db és csík van benne . Kínai forrás szerint 2X8 .
https://www.aliexpress.com/item/1005001855639461.html?albagn=888888&&src=google&albch=search&acnt=479-062-3723&isdl=y&aff_short_key=UneMJZVf&albcp=15034799900&albag=128956690059&slnk=&trgt=dsa-401928029209&plac=&crea=555024287217&netw=g&device=c&mtctp=&memo1=&albbt=Google_7_search&aff_platform=google&gclid=CjwKCAjw-7OlBhB8EiwAnoOEk-2vLEBVUOvv6EbL6NItG9VVdMWJL3k4OKOj-Ha9ErGU7_rc_f_IJhoC8WsQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds
A sini szerint 1X8 , de egy jófogás képen is 1X8 van a tepsi közepén .