Sziasztok !
Javításra került hozzám a fenti LCD tv táp(LGLP2637HEP ) hibával a szokásosnak mondható 6V-os problémával.
Q209 smd FET mellet 2db dióda szokott lenn D251 és D252.
De ebben csak D251 van beforrasztva ,D252 helye viszont gyárinak tünik,mintha soha nem lett volna itt alkatrész.
D251 anódja a testre katódja Q209 (IRF7807Z) G-re megy. D252 anódja Q209 S-re, katódja Q209 G-re menne,ha benne lenne.
Mi a tapasztalatotok ,ilyen változat is lehet ?
Sziasztok!
A fenti TV-n maximális a fényerő. Szabályozva a skálát viszi, de valójában marad a max. fény. Firmware frissítést csináltam, de nem változott a helyzet. Szerintetek mi okozhatja?
Előre is köszönöm a válaszokat.
Imre
Sziasztok!
Van egy LG 42LG3000 LCD TV-m, ami csak sokadikra indul el. Van, hogy tizedikre bekapcsol, van, hogy csak fél óra szórakozás után. Ha egyszer bekapcsol, akkor megy napokig hiba nélkül, amíg újra ki nem kapcsolom.
A táp panelről a vezérlő panel nem kapja meg a 12 és a 16,5V-ot, 12 helyett 0.9V van, 16.5 helyett pedig 0V. Amikor bekapcsol akkor megvannak az áramok rendesen.
Mi lehet a hiba? Merre induljak el? Esetleg ez egy típushiba lehet?
Előre is köszönöm a segítséget mindenkinek!
Sziasztok.
A fent említett tv került hozzám javításra.Bekapcsoláskor jó a kép és kb10 perc után becsíkozódik meg kockás lesz a
kép.Mintha szűrés probléma lenne de a táp kondik cserélve lettek.Kontakt hibát nem vettem észre,néha már a bekapcsoláskor is jelentkezik a hiba.Készítettem pár képet a hibáról.Valakinek valami ötlete?
üdv Attila