Sziasztok!
A fent nevezett tv javításában (chassis LD12C) kérek segítséget, main-on méregetve a 0,9 ;1,5V-ok, 2,5V ;3,3V és 5V-okon nem látható kiugróan nagy zaj (szkóppal is nézve).
Elmondás alapján 2 hete kezdődött eleinte még menet közben megjavult most már mindig rossz.
A segítséget előre is köszönöm, makittib.
Sziasztok
Eme ócskaság a címben már leírtak szerint viselkedik. Háttér marad. LP78A main van benne, itt lehet a bibi, IC500 melegszik kegyetlenül. Kérdés: van-é valakinek akár eladó ilyen main-je, vagy pár smd kondi cseréjével orvosolható lenne. SMD kondikat ESR mérővel mértem, C516, C527:(ez a VDD, 3.3V eltűnik amikor elmegy a hang), C574, C545 mind száraznak tűnik, a többi talán jónak ítélhető. A gondom az, hogy nem vagyok tisztában az smd kondik esr mértékével (sem), jó lenne egy működő alaplap...Segítségeteket köszönöm.
Üdv: Csaba
Szép estét Mindenkinek!A közel múltban cseréltem komplett LED háttérvilágítást a LG 42LA6130 LCD TV -ben. Ez ideig kifogástalanul működött. Ma este is. Tettem rá 60 perc elalvási időzítést, pár perc múlva eltűnt a fény, nem kapcsolt ki, mert hang van, csatornát vált, hangerőt szabályoz, vétel van, viszont a kikapcsoló gombbal nem kapcsol ki. Első közelítésben mi szokott ilyen hibát produkálni? Már késő van ahhoz, hogy most bontsam ki, azzal sem vagyok tisztában, hogy mit nézzek meg először. Ha valakinek ilyen esettel kapcsolatban vannak tapasztalatai, nagyon megköszönném, ha megosztaná velem. Nagyon sajnálnám, ha nem sikerülne helyrehozni. Köszönettel és tisztelettel : multifilter
Sziasztok
A fenti tv tápját valaki próbálta javítani, de a rossz alkatrészt nem rakta vissza.
A tápban eldurrant a U500 pozícióban lévő SMD 8lábú IC, és az általa meghajtott FET sincs visszarakva.
A táp típusa: LGP32-08H EAX40097901/15
Ha rajz lenne az lenne a tuti.
Köszi
Szabi