LG 55LM6200 Screen goes dark after a few minutes, suspect protection mode is engaged-- no sign of thermal issue. On power board there is a LED, blinks amber in 4 blink cycles. Measured voltages ok, both backlight strips appear to be good. I have the SM, there is no reference to this power board LED, beyond the fact that it is there. Does anyone know what the blink codes are for these LG power boards? Thanks!
Üdvözlöm a fórumozókat.
Mai napon megszünt a fenti típusú TV készüléken a kép, továbbra is bekapcsolva maradt, de nem jelenik meg semmi.
KI-Bekapcsol, háttérvilágítás van, de kép nem jelenik meg (reagál a távirányítóra, de a menü sem jelenik meg).
Van alapvető elektronikai tudásom (rep. fedélzeti mérnök) televíziót még nem javítottam.
Tápegységpanelen semmi elváltozásnak a jele.
A csatlakozó feliratok szerint a feszültségek kimérhetőek.
Hogyan tovább?
Előre is köszönök bármilyen segétséget.
Sziasztok!
Egy LG M227WDP típusú LCD tv javításában szeretnék segítséget kérni.
Az előlapon lévő visszajelző led nem világít, gombokra nem reagál. A hátlapi Optikai csatlakozóba a led világít.
Tápot megmértem, a 15V és az 5V megvan a csatlakozónál. Az alaplapon ellenőriztem a feszeket, 3,3V, 1,25V, 5V, 12V megvan, de az 1,8V nincs.
Ez az IC leírás szerint IC1104 pozíció számon van. Rámértem de a bemenetén ilyen 1,5V körüli fesz mérhető. Előtte van egy si4925bdy típusú dual mosfet. Az 1es lábán mérhető 5,2V. A 2es lenne a Gate, de ott 0V van. Gyanúm, hogy ez miatt nincs meg az 1,8V. De előtte MULTI_ON felirattal egy tranzisztorral kapcsolnák a gate lábat. Ez a Multi_on csak ha bekapcsolom kellene, hogy menjen, vagy alapból kellene valami feszültségnek lennie? Több ilyen MULTI_ON felirat is található a stabilizátoroknál, de azok adnak ki feszt. Elképzelhető, hogy a vezérlő tranyó meghalt vagy valamelyik ellenállás abban a körben? Első sorban, erre a MULTI_ON lábra lennék kíváncsi, hogy ott milyen szintnek kellene lennie, mielőtt jobban belemászok a mérésekkel.
Előre is köszönöm a segítséget!
Update:
Méregettem tovább, és a tranzisztor, ami a dual mosfetet kapcsolná, 1V körüli fesz mérhető. A többi helyen ahol van még ilyen MULTI_ON felirat, ott 3,35V mérhető. Tettem egy kicsit bátrabb lépést, és a fet S1 és D1 lábát áthidaltam, így meg is lett a hiányzó feszültség. Ezek után a TV-t be tudtam kapcsolni, kép is meglett. Ami érdekes így, hogy a bekapcsolást jelző led kéken elkezd villogni 3-4x és utána kapcsol be teljesen.
Az ilyen gyári paneleken előfordulhat, hogy egy lyukgalván megszakadhat?
Udv tanyalakok!Fentemlitett keszuleket hoztak hozzam.Q423 2sc5858 pukk,c423 390p pukk de hianyzott is mert "valaki"mar korulszimatolta a gepet.Csere utan tv indult de sormeret kisebb volt,ugyanis a c424 9,5nf 1600v csak 3,5nf koruli ertekre volt mar csak kepes.Csere utan keszulek szepen mukszik azzal a "kis"szepseghibaval hogy kulombozo idokozonkent leall st.by-ba.Sor vegfok nem melegszik tul,kornyeken tobbi kondi kimerve,csokonyos allata megis tartja a magaet.Ha valaki tapasztalt hasonlot vagy tippje van megkoszonnem ha tudatna velem.
Tisztelettel:Feri