Sziasztok!
Az asztali gépemen Samsung SyncMaster 940N monitort használok.A gép bekapcsolásakor rögtön indul,követhető a BIOS futása és a Windows betöltése.Folyamatosan jól működik.Kaptam egy LG Flatron W2234S monitort.Vele az a gondom,hogy csak a Windows betöltése közben kapcsol be,ezután folyamatosan jól működik.Másik két gépen kipróbálva ugyanez a probléma.A VGA és a DVI kimeneten ugyanez a helyzet.A másik két gépen is jól indulnak az LCD monitorok.(Videoseven és LG)
Köszi a segítséget: kisember!
Szép napot mindenkinek ! SCALER IC-t / _TSUMU18ER / keresek a fent nevezett monitorhoz, vagy esetleg komplett panelt.
Üdv.Mindenkinek,
A fenti készülék került hozzám működésképtelenül.
Korai öröm volt, hogy a sec. oldali elkok felrobbantak.
Csere utáni mérés, leválasztott scalerrel: a primer táp megvan, a secunderen kb. 1hz pulzálás mellett megjelenik az 5v és a 15v.
Primer elkok is cserélve.
Ha ráterhelek az 5v-os ágra egy 6,3-as izzóval, akkor stabillá válik az 5 és a 15v-os ág is és az optocsatolónál sem mérhető a ingadozás.
Ha rádugom a scaler panelt ismét elkezd ingadozni a fesz, villog az izzó. Cseréltem a scaler-en található elektrolit kondenzátorokat is, nem segített.
Minden segítséget előre is köszönök.
Üdv.
Tux
Jó napot mindenkinek. Érdekesség került asztalra, Asus N751 laptop 17.3 lcd. Kijelzőn egy karc se ütés se semmi. Próbáltam más LCD-vel jól megy. Tehát hibás kijelző,T-con körüli hiba de hol keressem?Edp vezérlő az egy OISWL-0167C, ő az első gyanús?