Szervusztok!
A tárgyi monitor bekapcsolásakor egy pillanatra megjelenik az LG logó, majd eltűnik és megjelenik a "check signal cable" felirat, vízszintes csíkok és színes pontok, amik változtatják a helyüket. Tápfeszültségek és elkók rendben. Kérnék segítséget a hiba elhárítására. Minden segítséget előre is köszönök. Üdvözlettel: hamradio44
Sziasztok!
Hozzám került egy ilyen monitor a hiba az volt hogy pármásodperc után elcsúszott-szétesett a kép. Szétszedve kiderült a proci tűzforróra melegedett benne pillanatok alatt. Az oka a 3.3 volt és 1.8 volt smd stabilizátorok hibája. Jóval nagyobb kb 1-1.5 volttal nagyobb feszültséget adtak. Csere után feszültségek jók,proci melegedés megszűnt és a kép hibátlan, de nincs menü csak a menü kerete jelenik meg.
Kérdésem: érdemes vele tökölni vagy nagy eséllyel végleg elszállt valami a túlfesz miatt?
Üdv! Laci
Sziasztok!
Lenne itt egy LG T710B monitorom ami nem kapcsol be. Szétszereltem és azonnal feltűnt, hogy a C774-es (160V 47uF) számú kondi kifüstölt ezt kicseréltem de továbbra sem semmit nem csinált. Elkezdtem mérni a panelen és rábukkantam egy meghibásodott mosfetre (Q719). Ezt is kicseréltem. Így már ad némi jelet magáról. A zöld led pislogni kezd és a panelen lévő relé ki be kapcsolgat.
E probléma felderítésében kérném a segítségeteket.
Előre is köszönöm a válaszaitokat!
Ebből a rajzból dolgozom: http://data.manualslib.com/pdf2/42/4183/418212-lg/t710bh.pdf?44d2aecc759ad522a05cc82a9da81737
Sziasztok!
Fenti monitor,ha gép van rajta DVI-power sawe üzenettel lekapcsol.PC nélkül működik,és ki írja a No signalt.Egyik esetben sem enged be a menübe.Tudja valaki,hogy érhető el a szerviz menü?
Üdv.Reparator