Sziasztok!
Ehhez a LCD monitorhoz keresek service manuált....
Stand by led villog és nem mindig kapcsol be.
Előre is köszi.
Ati
Sziasztok!
Behányt az LG W1942S típusú monitorom. Azt csinálja, hogy bekapcsol, kikapcsol. Megjelenik az LG logo eltűnik. Világít a kék led elalszik a kék led. Tehát be-ki-be-ki.:)
Szétszedtem és a tápjában találtam 3 db 470 uF-os kondit ami el volt durranva. Mérve olyan 150 uF-ot mutatnak. Mivel hirtelen nem volt 470 uF-os kondim ezért beraktam a helyükre 3 db 680 uF-ot. Ekkor a kéken világítanak a ledek, (megszűnik a villogás, de a logo már nem jelenik meg) de kép nincs a monitoron. Ami eltér a rajztól, hogy a 22 V helyett 28 V van. Az 5 V az jó. (4.99 V)
Kérdésem, hogy nincs-e valakinek valami ötlete hogy mi lehet itt a gond.
Itt le lehet szedni a monitor rajzát:
http://elektrotanya.com/lg_w1942s_chassis_lm57g.pdf/download.html
Sziasztok!
A fenti monitor sokszor nem kapcsol be csak villog össze vissza a piros LED teljesen kaotikusan. Ha bekapcsol megy egész nap. A külső táp kizárva, bedugtam egy másikat. A DC-DC tápok felállnak mind, rossz állapotban is. Volt-e valakinek hasonló?
Sziasztok!
Ez a monitor függ. és vízszintes hibával került hozzám. Függ részt kijavítottam.A vízszintes résznél kép mindkét oldala horpadt volt,és menüben nem lehetett állítani a vízszintes képméretet sem. A DMV 1500M
kettős dióda cseréjével részben megoldódott a probléma, a baloldali horpadás eltűnt és a képméret is szabályozhatóvá vált.A jobb oldali horpadás viszont enyhén megmaradt és eléggé zavaró.Cseréltem a D705 és D732 elemeket, C731 és c733 nem lett cserélve mert pillanatnyilag nincs itthon.Szeretném ebben kérni a segítségeteket hogy melyik alkatrész lehet még a hibás, merre keresgéljek?
Előre is köszönöm! Levi