Sziasztok!
Ma hozták ezt a monitort, hogy nem működik. Bekapcsolva a logó bejön, utána kéri a kábelt. A gépre kötve nincs kép, csak a led villágít, ha szét húzom akkor megjön a kábel hiány felírat. A monitort megint összekötöm a hiba ismétlődik, lehúzott T-con kábelel is ez a helyzet. Mi lehet szoftver, vagy cső?
Üdv urak!
Nem boldogulok vele.
Először is zárlatos volt a sorvégtranzisztor, és 1-2 kondinak a lába körbe volt repedve a kollektorkörében. Az eredeti sorvégtranzisztor: J5804. Erről nem találtam semmit, próbára beraktam egy BU508A-t. Próbál indulni, kattog a relé, amikor meghúz a nagyfesz-t is lehet hallani egy pillanatra. Gondoltam hogy valószínűleg a BU508 nem jó ide, beraktam egy 2SC5588-at. Következő indításkor már a nagyfesz. se hallható, egy pillanatra indul, a sorfrekvencia se mérhető ilyen rövid idő alatt. Sorkimenőre gondoltam, de kivettem meghajtottam egy teszt áramkörrel, úgy néz ki jó, a nagyfesz. áthúz 1-2 cm-ről. Méréskor kiderült hogy a D703-as visszafutás dióda (MUR460) zárlatos. (ez a 3 db dióda alsó tagja, a felső a kollektoron van). Cseréltem, de azt is leütötte. Impulzus kondik közül a 5.6 nF-ot (kollektor) és a sorkicsatolót cseréltem próbára, de így se jó. A vízszintes eltérítőtekercsen 1 ohmot mértem. Ez nem kevés?
Esetleg valami más terhel be?
Köszönöm előre is!
Hi!
Tudnátok segíteni? Lenne ez a táp.
http://elektrotanya.com/fan7601_lien_chang_ai-0066_l1720p_l1750s_inverter_lcd_sch.pdf/download.html
Nem indul.
A FAN 7pin-en 9,5-10,5v közötti flakkerolást mérek.
Az elkok jók, a sec-ben nincs zárlat.
De a sec halott. Mi lehet?
köszi
Sziasztok!
Hozzám került egy ilyen monitor a hiba az volt hogy pármásodperc után elcsúszott-szétesett a kép. Szétszedve kiderült a proci tűzforróra melegedett benne pillanatok alatt. Az oka a 3.3 volt és 1.8 volt smd stabilizátorok hibája. Jóval nagyobb kb 1-1.5 volttal nagyobb feszültséget adtak. Csere után feszültségek jók,proci melegedés megszűnt és a kép hibátlan, de nincs menü csak a menü kerete jelenik meg.
Kérdésem: érdemes vele tökölni vagy nagy eséllyel végleg elszállt valami a túlfesz miatt?
Üdv! Laci