Üdv mindenkinek.
Kezem alá került a címben szereplő LCD tv.
A tápban az ÖSSZES kondenzátor már előttem kicserélték,én meg a Main panelon cseréltem 5db-ot.
Hálózatra kapcsolás után csak néha indul el,ha elindul akkor minden ok.
Érdekesék képen ha elindult és ha kikapcsolom utána mindig bekapcsolható.
Ha kihúzom a konnektorból és várok 3 percet akkor megint nem indul el.
Pedig az összes feszültség rendben van.Stanby 5-volt megvan a pfc működik, 390v körül van a 450v puffereken vele együtt indul a nagytáp is, 12V, 19V van, és a 6V amiből képződik a mainon a 3,3v és az 1,8v, ezek is vannak ilyenkor de a készenléti lámpa piros marad és nem reagál semmire.
EEPROM cseréletem a main-on,de semmi változás.
Javítási ötlet kellene, köszi előre is.
SZERBUSZTOK!
A címben szereplő lg szervizmenüjébe való behatolásra lennék kíváncsi.Ch:bw62b,slim képcsöves,ha valaki tudja előre is köszönöm.
Kedves fórumozók!
Sajnos elakadtam egy LG 50PC55 plazma televízió javítása közben és a témában nagyobb tapasztalattal rendelkező fórumtársak segítségét szeretném kérni.
Az említett készülék először csak nehezen kapcsolódott ki, a bekapcsoló gombbal stand-by üzemmódba téve néha magától visszakapcsolódott. Pár hete viszont már nem lehet bekapcsolni. Pár másodperccel a bekapcsolás után kis ciripelés hallatszik, a relé kattan és a készenléti LED 7 zöld villogás után újra pirosra (stand-by) vált. Gondolom a táp-panel letilt, mivel valamelyik vezérlőpanelen rossz kontrol-feszültséget érzékel. Szétszedtem a készüléket (IMG_4370_resize.jpg) és átnéztem púposodó kondik vagy rövidre zárt alkatrészek után kutatva (IMG_4372_resize.jpg), de sajnos nem volt szerencsém. Az előírt feszültségek a táp-panel minden csatlakozójának minden lábán rendben voltak, az AC_DET lábon mért érték sem esett le bekapcsoláskor, tartotta az 5V-ot. Mivel a ciripelés az Y-SUS panelről jött, azt leválasztottam (IMG_4374_resize.jpg) és így a készülék bekapcsolt, de persze a képernyőn csak foltok jelentek meg. Miután visszakötöttem a panelt megmértem a feszültségeket ezen a panelon is és azt találtam, hogy a Z0_SUS_UP nem ugrik fel 0-ról 5 V-ra, mint ahogyan azt a párja, a Z0_SUS_DN teszi (IMG_4403_resize.jpg). Kiforrasztgattam a kondikat, megmértem őket. Ellenőriztem a diódákat és az ellenállásokat is, mind rendben volt. A felső hűtőborda alatt 4 db RJH3047-es IGBT tranyó és 2 db GF2030FC van (IMG_4404_resize.jpg). Nem kis nehézségek árán kioperáltam a bordát (IMG_4405_resize.jpg) és azt találtam, hogy a 4 tranyóból 3 nem működött. Beszereztem hát az új alkatrészeket (IMG_4408_resize.jpg) és összeraktam a panelt. Sajnos a bekapcsolás után csak az változott, hogy az eddigi ciripelés helyett élesebb hangot ad ki a Z-SUS, mielőtt letilt a táp-panel. A hanghatás talán ismerős lehet a tapasztaltabbaknak ezért készítettem egy rövid videót róla: http://videa.hu/videok/tudomany-technika/lg-50pc55-zb-stays-in-board-gf2030fc-igbt-K2Qv1L9apH4OXLFX
Szívesen venném, ha ötleteket adnátok, hogyan haladhatnék tovább a hibakutatással.
Köszönettel,
Laci
Sziasztok !
Javításra került hozzám a fenti LCD tv táp(LGLP2637HEP ) hibával a szokásosnak mondható 6V-os problémával.
Q209 smd FET mellet 2db dióda szokott lenn D251 és D252.
De ebben csak D251 van beforrasztva ,D252 helye viszont gyárinak tünik,mintha soha nem lett volna itt alkatrész.
D251 anódja a testre katódja Q209 (IRF7807Z) G-re megy. D252 anódja Q209 S-re, katódja Q209 G-re menne,ha benne lenne.
Mi a tapasztalatotok ,ilyen változat is lehet ?