Service manuals, schematics, eproms for electrical technicians

LG LSWS306ST LSWS309BD MFL37118348

COOKER - SERVICE MANUAL
Type: (PDF)
Size
19.3 MB
Page
72
Category
COOKER
SERVICE MANUAL
If you get stuck in repairing a defective appliance download this repair information for help. See below.
Good luck to the repair!

Please do not offer the downloaded file for sell only use it for personal usage!

Looking for similar lg manual?
Advertisements
Document preview [1st page]
LG LSWS306ST LSWS309BD MFL37118348 service manual (1st page)
Preview of LG LSWS306ST LSWS309BD MFL37118348 [1st page]
Click on the link for free download!
Document preview [2nd page]
LG LSWS306ST LSWS309BD MFL37118348 service manual (2nd page)
Preview of LG LSWS306ST LSWS309BD MFL37118348 [2nd page]
Click on the link for free download!
Advertisements
Please tick the box below to get download link:
  • Also known:
    LG LSWS-306ST LSWS-309BD LSWS306ST LSWS309BD LSWS 306 ST 309 BD MFL 37118348
  • If you have any question about repairing write your question to the Message board. For this no need registration.
  • If the site has helped you and you also want to help others, please Upload a manual, circuit diagram or eeprom that is not yet available on the site.
    Have a nice Day!
  • See related repair forum topics below. May be help you to repair.
Warning!
If you are not familiar with electronics, do not attempt to repair!
You could suffer a fatal electrical shock! Instead, contact your nearest service center!

Note! To open downloaded files you need acrobat reader or similar pdf reader program. In addition, some files are archived,
so you need WinZip or WinRar to open that files. Also some files are djvu so you need djvu viewer to open them.
These free programs can be found on this page: needed progs
If you use opera you have to disable opera turbo function to download file!
If you cannot download this file, try it with CHROME or FIREFOX browser.
Translate this page:
Relevant COOKER forum topics:
NEFF inverteres mikrohullámú sütő inverter kimeneti kondit felgyújtja
Sziasztok!

Egyik ismerősöm hozta ezt az inverteres mikrohullámú sütőt. Sajnos a NEFF néven kívül semmilyen típus azonosító nem szerepel rajta. Az inverter kimenetén két 3.6nF 3KV kondi van, egy-egy diódán át a két félperiódus tölti őket. Így sorba kötve elvileg 6KV -ot bírnak.
Az egyik kondi alja megégett, gondoltam cserélem és kész. Tettem bele egy 3.3nF 4KV -osat, ekkor megégett a másik eredeti kondi. Egy pillanat alatt....
Átméregettem, minden kondenzátor kapacitása rendben, ellenállások rendben, félvezetők - amit mérni tudok rendben.
Az feltűnt hogy a kimeneti feszültséget nem méri, nincsen feszültségosztó a szabályzó hurok számára. Csak a kimeneti áram alapján szabályoz (szerintem) egy kis soros trafón át méri.
Kerestem még két nagyobb kondenzátort amikből sorba kötve lett 3.5nF 6KV. Indítom, egy másodperc alatt kinyírta a 3.3nF 4KV -os előzőleg beépítettet.

Találtam egy idegen nyelvű fórumon egy hasonló esetet, ő nem talált rá megoldást - pedig az eredeti kondenzátort is megrendelte párban. Azt is felgyújtotta.
Most nem találom a fórum bejegyzést.
Talán a magnetron nem működik, és terhelés hiányában szalad túl a feszültség?
Csatolok képeket, ha valaki találkozott már ilyen esettel kérem ossza meg velem a megoldást.

Köszönöm!
Joco
(LG) Samsung elöltöltős 8kg mosógép panel nem lehet bekapcsolni panel száma C6DC9201879FBBJK6B6817
Sziasztok !
Sajnos csak ennyit tudok a mosógépről . A vidéki szerelő nem közölt többet. Kettő éves mosógép .Már nem garanciális . A villanyszerelő kolléga , ahogy "b...ta" egyszer bekapcsolt .Nekem azt mondta táp hibás . Direktbe bele engedve a villanyt a 16V megjelent . Az 5V és a 12V nem .Továbbra sem lehet bekapcsolni .
Ehhez kérem a segítségeteket!
Sziasztok!
Az ügyfél nem kéri a javitást .
Köszönöm szépen a hozzászólást.
Lg mosógép nem ad életjelet!
Sziasztok!
Pontos típust nem tudok csak az elektronikát kaptam meg, nem ad életjelet, nem lehet bekapcsolni. 
Amennyire tudtam körbe fotóztam, táp IC-t amit szoktam ilyenkor cserélni nem találok, illetve konkrét hibát sem. 
Ebben kérnék segítséget. 
Köszi. 
LG TD-C70070E szárítógép nem szárítja meg teljesen a ruhát
Sziasztok!

Van egy kis problémám a címbeli szárítógéppel.
Az eredeti hibája az volt, hogy nagyon hangosan, zörgősen működik.Mint kiderült, a motor tengelye eléggé lógott az egyik oldalon.
Szétszedtem a motort és az egyik csapágy(természetesen a lógós oldalon) elég nehezen forgott, jó mondom meg kell csapágyazni a motort.
De volt egy ennél nagyobb baj is, mégpedig, hogy a tengelynek azért van lötyögése, mert a szorosan forgó csapágy bekoptatta a csapágyméreten a tengelyt 0.8 mm-rel a csapágyméret alá kopott.
Utánajártam, mivel vékony a tengely(12mm a legnagyobb átmérője), valamint hosszú is, így nem lehet a kopott részt hegesztéssel feltölteni, majd leesztergálni, másik tengely esztergálása sok munka és drága is, új motor még drágább.
Ekkor azonban az egyik szerelő ismerősöm mondta, hogy van egy ilyen bontott motorja, így azt megvettem és újracsapágyaztam, nehogy az is idővel az eredeti motor sorsára jusson.
A hajtószíjat is kicseréltem egy újra, mivel valaki nem jó helyre rakta a motoron(vagy a tengely lötyögése miatt mozdult el), mivel a szélső borda a tengely kúpos szélére volt csúszva és szét volt szakadozva, így a későbbi szíjszakadást megelőzendő, jobbnak láttam cserélni.
A gép szépen működik, semmi zörej, rendes szárítógép hangja van(csak a dob súrlódó hangját és az áramló levegőét lehet hallani működés közben).
A gondom pedig az vele, hogy ha például beállítok egy két órás programot(természetesen vizes ruhával), akkor úgy 1:20 percig szépen visszaszámol percenként és végzi a dolgát(fűt időnként vizet nyom fel a tartályba, forgásirányt vált), ekkor azonban hirtelen leugrik 18 percre és a "Dry" ikonról átugrik "Cupboard" ikonra, majd amikor eléri a 10 percet, akkor pedik a "Cooling" ikonra és ezt teljesen végig leszámolva befejezi a programot.
Amit eddig csináltam:
Felpolíroztam a dob külső palástján lévő két lemezcsíkot, valamint az ajtónál belül lévő két lemezcsíkot is.
Szervizkönyve alapján leellenőriztem a két belső lemezcsík és a panelon levő csatlakozó közötti vezetékfolytonosságot.
A könyv szerint a panelcsatlakozónál mérve végtelen ellenállást kell kapni, ha a két lemezcsík végeit egymáshoz képest mérem, ez nálam is így van.
Ha viszont összekötöm a két lemezt egy acéldróttal, akkor kevesebb mint 10 Ohm-os értéket kell mérnem.
Ez is jónak tűnik, mivel így én 2 és 3 Ohm közötti értéket mértem.
A panelt átforrasztottam olmos ónnal ( a kezelőpanelt is) és kicseréltem a kondenzátorokat is, de nem javult meg.
Az jutott még az eszembe, hogy a szárítógép használati utasításokban mintha írtak volna róla, hogy időnként a dob belsejét át kell törölni ecetes ronggyal, hogy a felületen keletkezett vékony filmréteget eltávolítsuk, mert az is akadályozza a gép ruhaellenállás mérő rendszerének helyes működését. 
Mit lehet ezzel még csinálni szerintetek?
Valaki találkozott már ilyen hibával?
Előre is köszönöm annak aki válaszol.
Üdv: Ladakölyök 
 
Similar manuals:
If you want to join us and get repairing help please sign in or sign up by completing a simple electrical test
or write your question to the Message board without registration.
You can write in English language into the forum (not only in Hungarian)!

E-Waste Reduce