Üdv.
Fent említett monitor(LB880BU) működik,de a képe kicsit zizeg,mintha hagyás lenne.
A fehér szín is kicsit szürkés,a tft képernyő fáradt el benne vajon?
Hogy lehetne ezt meg szüntetni?
Hali!
Van nálam egy ilyen monitor a képeken látható hibát produkálja egy idő után amikor bemelegszik.
Mi lehet ez, hol keressem a hibát? Kondikat átnéztem nem púposak egyelőre nem találtam mást...
Köszi!
Üdv
a hiba jelensége:
A monítor maga működik általában bekapcsoláskor bejön a kép , de valamikor nem, indításkor 3-4 csattanó hangot ad asztán valamikor bejön a kép valamikor nem. kikapcsoláskor pedig ilyen kisüléseket lehet hallani 3-4 db, azon kívül mikor beindul akkor kép szép tiszta, szinek rendben.
forrasztásokat árnéztem és hibákat javítottam, amit így gondoltam hogy reped, de semmi változás!
esetleg valakinek valami ötlet?
rajz:
Lg 915ft
Sziasztok
A cegunknel van egy ilyen LG 2342T LED monitor es egy ideje eleg zavaroan rozsaszines tonusu. Lorulbelul olyan a kepe mint amikor a CCFL csoves hattervilagitasban gyengulnek ki a csovek.
Probaltam mindenfele szinbeallitast (hideg, meleg, custom), de semmilyen uzemmodban nem kielegito a kep.
Probaltam gyari visszaallitast.
Jelenleg 50-50-50 az RGB komponensek aranya, de nem nagyon volt jobb maskepp sem.
A csatolt kepen a bal oldali egy laptop sajat LCD-je es mellette osszehasonlitaskeppen a kulso monitor. Latszik, hogy a feher nem feher, hanem rozsaszin.
Van valakinek otlete? En LED kijelzoknel nem talalkoztam ilyen hibaval. Javithato? Esetleg szerviz-menubol allithato? Vagy ez a kijelzo gyengulese? Egy eleg modern 23 collos full-HD monitor, nem szeretnek lemondani rola.
Minden jot,
Janos