Sziasztok!
Holnap (az-az pénteken) megyek megnézni egy a címben említett TV-t.
A hibajelenség amit mondtak róla (még nem láttam):
Néha bekapcsol majd kikapcsol és ezt ismételgeti.
Van mikor elég sokáig bírja, de előjön a hiba! (KIKAPCSOL magától)
Amikor kikapcsol a STBY led világít.
Én elsődlegesen a TÁPEGYSÉGRE tippelek a hallottakból.
Ezért keresem a rajzát neki, hogy ha megyek akkor egyből tudjam hogy milyen alkatrészeket is kell vinnem.
A kondikra gondoltam elsőként.
Elméletileg ennek kell benne lennie:
http://www.agelektrometal.com/dps-119cp-dps-119cp-a-2950298304-philips-42pfl6067-k12-power-board-besleme-karti-psu
Vagy ha van valakinek tippje aki ismeri ezt a tápot, hogy mit érdemes kapásból cserélni rajta vagy mérni....
Azt az infót is szívesen fogadom. :)
És még, hogy a táp kimeneti csatlakozóin pontosan milyen feszültség értékeket is kellene majd mérnem ha nincs feltüntetve a panelon.
Az infókat előre is köszönöm.
Sziasztok!
Nincsen valakinek elfekvőben egy LG 37LF2510 típusú LCD tévébe való Mainboard panelja.A panel száma EBU60674854.A hibajelenség az,hogy egyáltalán nincs hibajelenség,tehát be sem kapcsol a tévé.A tápegységben megvan a 5V,a tápegység power ON bemenetre feszültséget adva feláll a tápegység,tehát ez a része jó.Vagy ha valaki tud okosságot adni,hogy mainboardon mi lehet a rossz,azt is megköszönném.
Sziasztok!
A fent nevezett asztalomra fel nem férő, ablakom nincs ekkora mint ez tv-t javítanám.
Már járt szerelőnél és ő a tápegységet nevezte ki a hiba forrásának, de nem foglalkozott vele tovább. (Ausztriában nézték meg!)
A szevíz manuáljában -bár nem vagyok jó angolból- azt írja, hogy húzzam le a P5,P6 ill. P1 connectort a méréskor. Jól értelmezem? Nem kéne valami műterhelést ráakasztani? Lehet terhelés nélkül járatni? Én eddig mindig terhelést tettem rá.
Csatolom a hibakeresési lépés ezen részletét, hogy érthető legyen.
Köszönöm!
Tamás
Közben méregettem és rájöttem, hogy Z-sus Vs lábai zárlatosak. Illetve az YPPD-J015B hibrid ic zárlatos. De azért terhelés nélkül lehúzott P1 csatira rámértem és nem lett baj.
Üdv Kollégák!
Segítséget kérnék a címben szereplő készülékekhez. A TV távirányítójával szeretnék váltani a programokat a Set Top Box-on. A TV menüjében ki lehet választani az irányítani kívánt készülék típusát, de nem tudom, hogy az Invitel milyen típusú cuccot használ. Már egy csomó gyártó típust megpróbáltam, de egyikkel sem volt jó. Az Invitel leírásában kétféle típust említenek, Motorolát és Albist. Ha a Motorolát állítom be a TV-n, nem működik, Albis pedig nem szerepel a TV listájában. Milyen típussal lenne érdemes megpróbálni?
Előre is köszönöm a segítséget! Zoli